Eesti tähtsaim
muusikaküsitlus
Raadio 2 Aastahitt 2014
läks käima!

Hea muusikasõber!

Täpselt 20 aastat tagasi tulid Raadio 2 peatoimetaja Avo Raup ning saatejuht Mihkel Raud mõttele korraldada kuulajate seas küsitlus, et selgitada välja aasta 1994 kõige populaarsem lugu. Vastuseid võis saata kirjade, postkaartide ja faksidega. Samal suvel oli Raud ning Jüri Pihel käima lükanud saate "7 Vaprat" ning "Aastahitt" oli justkui selle esimese hooaja aastakokkuvõte. Saade oli eetris 30. detsembril, algas hilja (nagu kahtlasevõitu uued projektid ikka) ning lõppes kella kolme paiku öösel, mistõttu vaid hardcore huvilised said teada, et võitsid Ummamuudu "Kõnõtraat" meilt ja Bon Jovi "Always" mujalt.

Kuna tundus, et asi on seda väärt, tehti järgmisel aastal uuesti. Ja nii edasi. R2 Aastahitist sai tasapisi Eesti suurim ja tsiteerituim ja julgeme öelda, et tähtsaim muusikaküsitlus.

Vahepeal, seoses televisiooni kaasamisega, nihkus saate toimumispäev järgmise jaanuari algusesse. See oli okei. Aga tänavu tuli meil mõte - kasvõi korraks, juubeli puhul - teha uuesti vana head. R2 Aastahitt 2014 selgub õigel ehk 2014. aastal!

Niisiis, hea kuulaja. Küsime sinult, sest sinul on maailma parim muusikamaitse, küsime sinult juba 21. korda:

Millised olid sinu selleaastased lemmiklood (ja sündmus)? Tuleta need palun meelde, täida allpool asuvad väljad ning jää ootama 30. detsembrit!

R2 Aastahiti toimetus

scroll downscroll down

Aastahitt 2014 hääletus on lõppenud!

Raadio 2 Aastahitt 2014 tulemused selguvad 30. detsembril mammutsaates,
pidulik auhindade üleandmine leiab aset 8. jaanuaril ning seda näeb ETV2-s kell 21.30

30. detsembril:
10.00 Aastahiti Warmup (Raadio 2)
12.00 Aastahitt 2014 (Raadio 2)

8. jaanuaril:
21.30 Aastahiti Gala (ETV2)scroll downscroll down

Galerii

scroll downscroll down

21 aastat hitte

Jajah – päris raske uskuda, aga kohe selgub 21. Raadio 2 Aastahitt!

Need vanad tabelid siin on väärtuslikud ajaloolised dokumendid ning suurepärane ajaviide. Proovige kuulata järjest suvaliselt valitud aasta tippkümmet – vahet pole, meilt või mujalt, hea kui on video, aga saab ka ilma – ning ajastu hõng ja meeleolu vajub teie peale kui nõiaväel. Te hakkate ilmselt uurima, kas E-Rotic, Eiffel 65 ja Afroman ei esine juhtumisi homme kõrvatänava pubis, kuulate uue kõrvaga üle Scooteri kogumiku, katsetate naabrite peal kordamööda Linkin Parki ja Limp Bizkitit ning loete kokku, kas Akon on olnud rohkem „featuring“ kui Rihanna ja Cool D kokku.


Või mis me siin fantaseerime, läheme arhiivi:

1994-2014
scroll topscroll top