Saatesarja lõigud

Hallo, Kosmos! 304: Ravi Ramlov tarot põnevast maailmast

Tarot kaartide saladused

Sel neljapäeval, 20. aprillil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 23. aprillil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks taroloog RAVI RAMLOV


Ravi Ramlov on pärit Pärnust ja elab Paldiskis. Peale Pärnu 6. keskkooli oli tema esimene eelistus Lavakunstikateeder, kuhu ta sisse ei saanud ning omandas hoopis fotograafi eriala Tallinna 2. Tehnikakoolis (1984-1985). Seejärel suundus ta hoopiski vaimsete otsingute radadele ning tema esimeseks vaimseks innustajaks oli Gunnar Aarma, kelle juures käis maailmaasju arutamas. Sealt sai alguse tema huvi idamaade usundite, eelkõige hinduismi ja hiljem budismi vastu. Aastatel 1987-1989 on Ravi Ramlovi elus kristlik periood õpingutega Usuteaduse Instituudis ja kirikupraktikaga. Sellest eluperioodiks on tema olulisemad suunajad teoloogid Evald Saag ja Robert Kannukene. Mõistes, et tema karmat ja lunastust ei suuda kokku panna ning kuna joogaõpetus ja ida usundid olid tema jaoks baas, tuli ta Usuteaduste Instituudist ja üldse kristlikust kirikust ära. Seejärel elatus ta tõlketöödest, tegi paar kuud tööd Viimsi raadios, õppis 1992-1993 aastal Humanitaarinstituudis, lõi seejärel sõbraga kinnisvarabüroo, mis tegutses umbes 2-3 aastat, selle pankroti järel hakkas tööle reisibüroos konsultandina, mis jäi tema ametiks edasiseks kümneks aastaks. 1996. aastal, juba Tallinnas elades, organiseeris ta koos mõttekaaslastega üritust nimega Pärnu Psühhotroonika Päevad.

Peale läbipõlemist ja depressiooni 2005. aastal tundis Ravi Ramlov, et bürootööd enam teha ei suuda. See oli tema tarot nõustaja töö algus. Tarot kaartide õpetuse on ta omandanud täiesti ise: esimesed raamatud sai 1991, esimesed kaardid 1992, peale seda on ta tarot'ga tänaseks juba 25 aastat püsivalt tegelenud ning viimased 10-11 aastat on tarot olnudki tema põhitöö. Ravi Ramlov on erinevate materjalide põhjal koostanud ühe raamatu "Tarot - aken inimhinge saladustesse" (2000) ning kirjutanud kaks raamatut: "Tarot õpik I osa. Suur Arkaan" (2007) ja "Tarot õpik II osa.Väike Arkaan" (2008), mis mõlemad on tänaseks välja müüdud. Kosmonautide klubi seinal facebookis läheb RAAMATUMÄNGUS loosi koos autoripoolse pühendusega rariteetraamat "Suur Arkaan". Alates 2006. aastast on Ravi Ramlov teinud ka tarot koolitusi, esialgu Tallinna Rahvaülikoolis, viimastel aastatel Tallinna Õpetajate Majas.

 
Saates selgub: 

Kuidas tarot kaardid toimivad?

Milline on Suure Arkaani ja Väikese Arkaani tähendus?

Kuidas endale õiget kaardipakki valida

Kas kaarte peaks puhastama ja kui, siis kuidas? 

Kuidas kaartidele õigesti küsimust formuleerida?

 

Vaata ka Ravi Ramlovi kodulehte www.ramlov.ee

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

  

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud