Tarrvi Laamann Eesti ajaloo suurimast reggaepeost - džunglilõviga Bashment Kultuurikatlas

Peaesinejad Congo Natty & Iron Dread

Tarrvi Laamann jutustab Eesti ajaloo suurimast reggaepeost ehk reedel, 15. aprillil Kultuurikatlas toimuvast Bashmentist, kus on peaesinejaks Congo Nutty & Iron Dread.

Sel reedel, 15. aprillil toimub Kultuurikatlas suur Bashmenti pidu, kus kahel laval astuvad üles nii külalised välismaalt kui eesti muusikud. Peaesinejaks on Congo Natty ehk Rebel MC, kes on pärast pausi muusika juures tagasi.

Londonis resideeruv Rebel MC ehk Congo Natty sai tunduks 80ndatel hiphopi ja tantsumuusika koosseisuga Double Trouble. Hiljem saatis Rebel MC tegemisi suur edu, millele järgnesid etteasted riigitelevisioonis ja 1990. aastal ilmus MC Rebeli esimene album "Rebel Music".

1991. aastal ühendas Rebel MC legendaarsed reggae artistid, nagu Dennis Brown, Tenor Fly ja Barrington Levy modernse tantsumuusikaga ning tutvustas seda kui jungle’i eelkäijat varasemast erineva muusikamaitsega kuulajatele. Lood nagu "The Wickedest Sound" ja "Tribal Bass" panid alguse täiesti uuele muusikastiilile. 90ndate lõpus ja järgmise kümnendi alguses ilmus hulgaliselt remikse, ent samal ajal süvenes Rebel järjest enam rastafari usku ja selle ajalukku ning pühendus vähem muusika produtseerimisele. Tegelenud muusikaga peaaegu kümme aastat, otsustas ta teha pausi ja alustada spirituaalset rännakut oma juurte juurde. Nii jõudis Rebel tõdemusele, et muusikaäri materiaalsusest on märksa olulisem muusikakunstniku loomingulisus ja anne.

Rebeli jaoks oli elumuutev 2007. aasta reis spirituaalsele kodumaale Etioopiasse. Ta naasis innustatuna ja sihikindlana, et muuta maailma, mille oli selja taha jätnud. Nüüd ongi Rebel tagasi, et jagada enda annet Congo Natty ja oma teiste plaadifirmade muusika kaudu.

Rohkem infot leiad Bashmenti Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/events/1717590805150970/

www.bashment.ee

Bashment FM on Raadio 2 eetris pühapäeviti kell 20

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud