Saatesarja lõigud

Zooloog Uudo Timm lendorava ohus elust ja metsa ahju ajamisest

Quo vadis, lendorav?

Zooloog Uudo Timm annab aru, mis seisus on Eestis lendorav ning mida arvata plaanist hakata Virumaa elektrijaamades põletama suuremas koguses hakkepuitu.

Loomakaitsjad: kui koheselt mitte tegutseda, siis viie aasta pärast lendoravat Eesti metsades enam ei ole! Eesti lendoravauurijate hinnangul ähvardab raiemahtude suurenedes seda loomaliiki juba viie aasta pärast väljasuremine, sest killustunud elupaigad ei võimalda loomadel omavahel kohtuda ega sigida, eriti aga leida paarilist, kes poleks lähisugulane. Uueks ohuks lendoravale on tõusmas läbikaalumata otsus hakataVirumaa elektrijaamades põletama suures koguses puitu. Selle võimalikku mõju lendorava elupaikadele ei ole hinnatud ja täiendavaid kaitsemeetmeid ei ole kavandatud. Kuivõrd lendorava asualaks on just Virumaa metsad, võib selline otsus veelgi kiirendada lendorava väljasuremist. Looduskaitsjad algatasid ühise pöördumise "Lendorava ja metsade kaitseks", mis on avatud teie kõigi toetuse kogumiseks, uues rahvaalgatuse keskkonnas www.rahvaalgatus.ee 

Keskkonnaministeerium aga vastab, et lendorava elupaigad jäävad kaitstuks ning nende kinnitusel ei tähenda võimalikud muudatused elektrituruseaduses ja taastuvenergia potentsiaali tänasest parem ärakasutamine ohu suurenemist lendoravale.

Kuula, mida arvab asjast asjatundja - zooloog ja Eestimaa Looduse Fondi esindaja Uudo Timm, kes on teemat juba väga pikalt uurinud.

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud