Sel korral läheb Reispass eetrisse ühelt salajaselt Kõrvemaa soosaarelt. Koos fotograaf Kaupo Kikkasega peaksime kalendri ning (tühistatud) lennupileti kohaselt olema juba mõne päeva pärast keset Amazonase džunglit ühe kauge indiaanihõimu juures. Selle asemel sõidame maastikuautoga mööda vesimudaseid metsateid ning sussutame lõkke kohal vorstikest. Teeme juttu edasi lükkunud ekspeditsioonist ning räägime lähemalt matsé hõimust, kes elab Yavari jõel Peruu ja Brasiilia piiri ääres. Selle hõimuga loodi esimene kontakt alles 1970ndatel ning omakorda piirneb see kant maailma ühtede viimaste seni kaardistamata aladega, kust ilmuvad vahel uudised, kuidas indiaanlased vibuga ülelendavaid lennukeid sihivad. Ühtlasi oleme hetkes, siin ja praegu - proovime kesk linnulaulu pehmel samblamättal külitades edasi anda positiivseid võnkeid, mida kodumaa kaunis ja puutumata loodus meile sel meeliülendaval õhtupoolikul pakub.
"Reispass" on reisisaade, kus rännatakse mööda kaugeid ja kaugemaid paiku, nauditakse reisimist kogu keha, vaimu ja kõigi kuue meelega, nuusutatakse Päris Elu Hõngu ning räägitakse teadlikumast reisimisest. Lisaks saatekülalistele ning mõtterännakutele mööda eksootilisi maid on fookuses ka erinevad reisimise viisid ning reisimisega seotud praktilised küsimused. Seega on Reispass mõeldud mitte vaid tugitooli-, vaid eelkõige aktiivsele reisijale. Keskmes on inimene ja tänapäev, elu siin ja praegu.
Saatejuht Ivo Tšetõrkin on ninast sabani seotud rändamisega. Tema teiseks koduks on Peruu ja Amazonase vihmamets, millest on valminud artiklid, raamat "Minu Amazonas. Jõkke pissimine keelatud!" ning ka ETV reisisari "Õhinapõhised Peruus". Ivo korraldab reise ning viibib suure osa aastast Eestist eemal, seega valmivad paljud saated raadiodokumentalistika ja gonzo-ajakirjanduse vaimus – salvestuskohaks sobib ühtemoodi hästi Havanna tänav, Mehhiko ookeanikallas, Tai "punnvõrr" ning Amazonase sirisev vihmamets. Piilume nurgatagustesse ning avame salauksi, mida pole kirjas üheski reisiraamatus – igal pühapäeval kell 15:05 ning podcastis ja järelkuulamises nii öösel kui päeval.