Kas olete mõelnud, et dinosauruse jalajälg kõrbekivis võib olla … värske? Koos geoloog Erik Tamrega võtame ette rännaku maailma äärealadel – ja seda nii ruumis kui ka ajas. Aja tajumise perspektiiv võib olla inimestel vägagi erinev ja Erik otsib oma reisidel ja teaduslikel ekspeditsioonidel liustikel ning kõrbetes märke pigem sellest maailmast, mis jääb sadade tuhandete ja miljonite aastate taha. Mitmekuuliste uurimisretkedega Alaska polaaraladel kaasneb siiski ka palju olmelisi katsumusi – kas köit ja telkipidi kuudeks kokkuseotud inimrühmas pääseb võidule vihkamine või armastus? Kas tõesti võib maailma kuumemas paigas, Surmaorus, leida märke ka jääajast? Lisaks matkame Šoti mägismaal, suhtleme kohalikega gaeli keeles ja kuulame muusikat, kust imekombel on täiesti puudu torupill.
"Reispass" on reisisaade, kus rännatakse mööda kaugeid ja kaugemaid paiku, nauditakse reisimist kogu keha, vaimu ja kõigi kuue meelega, nuusutatakse Päris Elu Hõngu ning räägitakse teadlikumast reisimisest. Lisaks saatekülalistele ning mõtterännakutele mööda eksootilisi maid on fookuses ka erinevad reisimise viisid ning reisimisega seotud praktilised küsimused. Seega on Reispass mõeldud mitte vaid tugitooli-, vaid eelkõige aktiivsele reisijale. Keskmes on inimene ja tänapäev, elu siin ja praegu.
Saatejuht Ivo Tšetõrkin on ninast sabani seotud rändamisega. Tema teiseks koduks on Peruu ja Amazonase vihmamets, millest on valminud artiklid, raamat "Minu Amazonas. Jõkke pissimine keelatud!" ning ka ETV reisisari "Õhinapõhised Peruus". Ivo korraldab reise ning viibib suure osa aastast Eestist eemal, seega valmivad paljud saated raadiodokumentalistika ja gonzo-ajakirjanduse vaimus – salvestuskohaks sobib ühtemoodi hästi Havanna tänav, Mehhiko ookeanikallas, Tai "punnvõrr" ning Amazonase sirisev vihmamets. Piilume nurgatagustesse ning avame salauksi, mida pole kirjas üheski reisiraamatus – igal pühapäeval kell 15:05 ning podcastis ja järelkuulamises nii öösel kui päeval.