Niisugune on üks järeldus, mille Ameerika Ühendriikide Utah' ülikooli antropoloog Polly Wiessner on teinud Botswana ja Namiibia aladel Kalahari kõrbes elava bušmanite hõimu Ju/’hoanside toimetamisi jälgides, salvestades ja analüüsides. Ta kirjutab Ühendriikide teadusakadeemia toimetistes, et tänapäeva küttide-korilaste vaatlused aitavad paremini aimu saada, kuidas meie kõigi kauged esivanemad muistsel ajal elasid ja kuidas inimkultuur on ajapikku arenenud
Ta märgib, et tule kasutuselevõtt tõi peale inimeste toitumisharjumuste põhjaliku muutuse kaasa ka ööpäevarütmide teisenemise ja pikendas õhtust ärkveloleku aega.
Wiessner leidis, et päevasel ajal keskendub 75 protsenti Ju/'hoanside vestlustest olmeteemadele, argistele hõimu-uudistele või kuulujuttudele. Õhtuti püütakse aga pingeid ja muresid vältida ning lõkke ümber lauldakse, tantsitakse ja vestetakse lugusid tervelt 81 protsenti ajast. Jutud keerlevad seejuures ka kaugemate ja harvem kohatavate hõimukaaslaste, aga ka vaimumaailma olendite ümber.
Wiessneri sõnul antakse õhtuste juttudega edasi üldisi kultuurinorme puudutavat infot, mis arvatavasti soodustab hõimuliikmete seas koostööd ja teeb nende käitumise üksteisele paremini etteaimatavaks.