Kas grafiti puhul on tegemist kunsti ja eneseväljenduse või vandalismiga? Noorema põlvkonna popkultuuriga tegelevatelt inimestelt küsides saab kahtlemata hoopis teise vastuse kui näiteks jõustruktuuridelt.
Oma nahal koges seda noor grafitikunstnik, kes ühe Elektriraudtee rongi peale kirjutamise eest võimustruktuuride hammasrataste vahele jäädes viiekohalise numbriga trahvi sai. See juhtum leidis suurt kõlapinda ka noorte alternatiivkultuuriga tegelejate seas ning Telliskivi Penthouse'is on täna õhtul pidu, mille tulud lähevad grafitikunstniku toetuseks. Peol esinevad muuhulgas Chalice, DVPH, Gorõ Lana ja Erkki Tero.
Grafiti kui kunstivormi tagamaadest, ajaloost üldisemalt ja probleemidest, millega tänases Eesti Vabariigis grafitikunsti viljelejad maadlema peavad, tuleb koos grafitikunstnik Markoga juttu tänases vaba aja veetmise üritusi tutvustavas saates "KalendeR2".
"Eks kõige suurem probleem ole see, et grafiti kirjutajad rikuvad teiste eraseinu. Kui nad seda teeks enda maja seinale, siis ei oleks sellest küsimustki, aga kui nad kirjutavad linna- või eraomandis olevate seinte peale, siis on see ikkagi kuritegu. Tänu sellele, et meil siin Eesti Vabariigis ei ole ühtegi legaalset grafiti kirjutamise kohta, peavad grafitikunstnikud seda tegema ikkagi illegaalselt," rääkis Marko ise.
Kell 17.00 algavas saates valib muusikat õhtul samal peol esinev Chalice.
Vaata veel...