5. oktoobril tabas tehnikamaailma korvamatu kaotus. 56 aastasena suri kõhunäärmevähki oma kodus arvutikontserni Apple kaasasutaja ja endine tegevjuht Steve Jobs.
Oma põlvkonna edukaimaks firmajuhiks peetud Jobsi on võrreldud mõjukuselt Walt Disney ja automagnaat Henry Fordiga. Teda seostatakse otseselt Apple’i menutoodetega iPhone, iPod, iPad, mis on kardinaalselt muutnud tehnoloogia kasutamist tavainimese poolt.
Järelhüüdeid Steve Jobsile on teinud maailma mitmete valdkondade mõjukaimad inimesed, kaasa arvatud pikaajaline rivaal Bill Gates ja USA president Barack Obama. Samuti meenutavad mehe elutööd hea sõnaga Raadio 2 juhtivad mäkifännid.
Esimene mees, kes nõudis Raadio 2 stuudiosse iPhone'ile sobivat juhet, oli meie kauaaegne saatejuht Mihkel Raud: „Vahel oli vaja soovisaates mängida lugu, mida ei olnud Raadio 2 fonoteegis. Siis ma võtsin saate ajal kätte oma iPhone’i, avasin seal iTunesi, tellisin sealt loo ja mängisin seda telefonist otse eetris. Teinekord tuli tänaval kõndides mõte, et seda lugu peaks mängima – 2 näpuliigutust ja lugu oli telefonis olemas! Mugav, äärmiselt mugav!“
Õhtuse vööndi muusikatoimetaja Raul Saaremets lisab: „Arvutid on alati olnud äärmiselt kasutajavaenulikud ja mina ei ole nendega kunagi läbi saanud. 2003 aastal tõi poeg koju Apple’i ja pärast seda on hakanud tunduma, et isegi minusugune põmmpea oskab arvutit kasutada“.
R2 muusikajuht Erik Morna on Apple'i tooteid katkematult näppinud pea 20 aastat: "Mu esimene töömasin oli Macintosh Classic. Kui pidin Raadiomajas üle minema Win 95-le, oli see suur vapustus. Me töötame praegugi Windowsiga, kuid nüüd on see peaaegu sama mõnus kui Mac, paljuski sellepärast, et Jobsi parimad ideed on ajapikku hulgi üle võetud. Üks asi veel - suurem osa uuest muusikast, mida R2 mängib on tehtud just Steve Jobsi aparaatide abil."
Pikemalt kommenteerib Steve Jobsi lahkumist R2 tehnoloogiakommentaator Kristjan Port esmaspäevases "Portaalis" kell15.30