Raadio 2-e laupäevases "Ülekuulamises" uuritakse, kas Eesti praegune maksusüsteem aitab majanduslangusest kiiresti väljuda.
"Pärast 2007. aasta valimisi, kui maailma majanduses hakkas juba tulema signaale muutustest, siis neid Eesti riigi tasandil eirati. Tuleb tunnistada, et pooleteise aasta jooksul pärast valimisi suhteliselt vastutustundetult künti ja ma ei süüdsita ainult rahandusministrit, süüdi olid ka minu erakonna inimesed," nendib saates endine Reformierakonna juhatuse liige Meelis Atonen.
"Kui meil on üks ühine eesmärk ja me oleme kokku leppinud, et Eesti võiks täita eurole ülemineku kriteeriume, siis vajame hiljemalt juuniks veel täiendavalt viie miljardi krooni suurust negatiivset lisaeelarvet," räägib endine rahandusminister, riigikogu liige Taavi Veskimägi. "See eelarvekärbe, mis tehti, on kaugel sellest, mida meil vaja läheb."
Rahandusministri nõunik Rein Järvelill kaitseb ideed, mille järgi riigi maksusüsteem peab pidevalt arvestama kodanikkonna nõudlusega riigi poolt pakutavale. Järvelill ei välista, et järgmise aasta riigieelarvet koostades tulevad jutuks ka kinnisvara-, auto- ja astmeline tulumaks.
Atonen ja Veskimägi arvavad, et halvim, mida praeguses usalduskriisis teha saab, on muuta järsult maksupoliitikat. Samas pakub Veskimägi välja uue idee: selleks et tõsta Eesti atraktiivsust, võiks valitsus sõlmida tehingupõhiseid maksulepinguid soodustamaks väliskapitali riiki tulekut ja töökohtade loomist.
Meelis Atonen kommenteerib presidendi aastapäevakõnes kõlanud maksupoliitika kriitikat: "Ma arvan, et president näitas oma aastapäevakõnes erakondlikku poliitikat."
Saadet juhivad Reimo Sildvee ja Urmas Vaino. Vahetekste loeb Mait Joorits. Helirežissöör Sirje Raud.