12. aprillil 2014 toimus Teaduskeskuse AHHAA ja Raadio 2 koostöös Tallinnas, Rahvusraamatukogu suures saalis Kosmonautikapäev, kus lisaks kosmilistele kõnedele sai nautida Raivo Heina astrofotode näitust ning Laura kosmoselaule.
MIHKEL KAMA on noor ja andekas teadlane, astrofüüsika doktor, kes töötab Hollandis Leideni Ülikoolis ja uurib tähtede ja planeetide tekkimist, teda huvitab väga elu Universumis. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis füüsikat, magistri- ja doktorikraadi sai ta Amsterdami Ülikoolist. Kosmonautikapäeval oli tema kõne peateemaks "Eksoplaneedid, kas Maa sõsarad?"
MARI-LIIS ARU on tänavu Nõmme Gümnaasiumi lõpetanud astronoomiahuviline neiu, kes alates põhikooli lõpust sukeldus intensiivselt teema uurimisse. Ta rajas teadust populariseeriva veebilehe sci-universe.tumblr.com, millel on tänaseks 40 000 jälgijat üle kogu maaima. Hiljuti soovitas tema blogi hinnatud astrofüüsiku Neil deGrasse Tysoni populaarne raadiosaade StarTalk Radio. Praegu toimetab ta Tartu Observatooriumis astrofüüsika osakonnas praktikandina.
ENE ERGMA on õppinud füüsikat ja astronoomiat, tal on füüsika-matemaatikadoktori kraad, ta on töötanud Tartu Ülikoolis teoreetilise füüsika ja astrofüüsika kateedri professorina, astrofüüsika korralise professorina, teoreetilise füüsika instituudi juhatajana ja füüsikaosakonna juhatajana. "Kosmosemutt" on alates 1997 aastast Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik.
Kuula: Ene Ergma (14.04.2013)
MIKK SARV on rahvaluuleteadlane ja õuesõpetaja, kes vaatas kosmonautikapäevale läbi kultuuriloolase vaatevinkli ning jutustas eestlastest kui täherahvast. Ta on mitmekülgne inimene: lisaks veel regilaulik, maaelu aktivist ja loodusemees, tegeleb aimelise šamaaniteraapiaga.
Kuula: Mikk Sarv (4.09.2011)
MART NOORMA on tuntud aktiivse teaduse populariseerijana. 2013. aastal Postimehe poolt aasta inimeseks kuulutatud Noorma on Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 projektijuht, teadust populariseeriva noortesaate Rakett 69 kohtunik, Tartu observatooriumi vanemteadur ja Tartu ülikooli dotsent ning Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnloogiateaduskonna õppeprodekaan.
Kuula: Mart Noorma (13.05.2012)
Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee
Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis
Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist
"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee
Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöör Margus Müür
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.