HETKEL EETRIS:
eelmine
järgmine

Siit saad jagada praegu mängivat raadiosaadet sotsiaalmeediasse.

Siit saad tellida saadet RSSis ja iTunesis.

Siit saad saadet allalaadida.

mp3

podcast

RSS

iTunes

jaga

Facebook

Twitter

E-post

-02:00:00
EETRIS
Hetkel mängib:

Kui mängima on hakanud uus saade, saab siia klikkides laadida saate info ja foorumi.

Info ja foorum
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Loe veel:

Puust ja punaseks

R 13.00-14.00

Saates on geograaf Jaan Pärn ja Madis Aesma. Juttu tuleb algavate taliolümpiamängude geograafiliselt soodsast asukohast, märgalade efektiivsest võimest vett puhastada, igikeltsast leitud suurest elavhõbedakogusest, 12 800 aastat tagasi toimunud kosmilisest katastroofist ja muustki. Saates on geograaf Jaan Pärn ja Madis Aesma. Juttu tuleb algavate taliolümpiamängude geograafiliselt soodsast asukohast, märgalade efektiivsest võimest vett puhastada, igikeltsast leitud suurest elavhõbedakogusest, 12 800 aastat tagasi toimunud kosmilisest katastroofist ja muustki. 

Saate muusika nimekiri
rohkem

SIBYL VANE - Thousand Words (Eesti Laul 2018 poolfinalist)

ZEDD, MAREN MORRIS, GREY - The Middle

FOO FIGHTERS - Big me

. . .

CASHMERE CAT, MAJOR LAZER & TORY LANE - Miss You

FRANKIE ANIMAL - (Can't Keep Calling) Misty (Eesti Laul 2018 poolfinalist)

Kommentaarid
näita
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Laadi juurde ({{comments.length - commentsLimitRadio}})
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}{{user.name}}. Logi välja
{{comment.captcha.word.answer}}
Puust ja punaseks
Arko Olesk, Madis Aesma

R 13.00-14.00

Kas maakera on ümmargune? Miks tekib õlle peale vaht? Mis toimub tähtede vahel? Kuidas jälgib meie kulgemist GPS? Miks mõned loomad talvel magada otsustavad? Ja kuidasmoodi jutt raadiosaatejuhtide suust üleüldse kuulaja kõrvadesse jõuab?

Uudishimuliku inimese elu koosneb küsimustest. Seda seepärast, et iga vastus on justkui õige ja täpselt sobiv tükike puslest, mida me tunneme maailma nime all. Iga vastus aitab puslet pisut enam kokku panna, vastused teevad maailma meie ümber selgemaks ja seeläbi saame ehk ka endast paremini aru.

Igal reedel võtavad Raadio 2 lainepikkusel teadusajakirjanik Arko Olesk ja lihtsalt uudishimulik Madis Aesmavaheldumisi ette viimaseid uudiseid ja arenguid erinevates valdkondades kosmosest arheoloogiani, inimese veresoontest robotite ehituseni ja hämarast minevikust kauge tulevikuni. Igas saates on lisaks emmale-kummale saatejuhile uudisteemasid lahkamas oma ala parimad spetsialistid ja teadlased.

Saade on valminud Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutuse Eesti Teadusagentuur toetusel.

Saade (välja arvatud saates kõlanud muusikateosed) on vabalt kasutatav tasuta ja ilma ERR-iga litsentsilepingut sõlmimata.