Sinu saade sai alguse Raadio 2 esimese hooaja sügisel ning läks esialgu eetrisse reede õhtuti, seejärel nihutati see pühapäevale, nüüdseks on saade otsapidi esmaspäeva jõudud, kuna algab nädala vahetuse hetkel ehk südaööl. Erinevaid soovisaateid on olnud teisigi, aga Sinu saade oli algusest peale eriline, kuna inimesed kirjutasid sinna keskmisest pikemaid kirju, mis eetris ka ette kantud said: „Stamp on see, et jubedalt on maailm täis purunenud südameid ja kõike muud säärast, aga oli ka pikki arutelusid maailmaasjade üle. Selline pika kirja saade oli... Nüüd on pikkasid kirjasid jäänud selgelt vähemaks. On inimesi, kes on kirjutanud kümmekond aastat jutti ja üldse mitte lühikesi kirju, vaid täiesti nauditavaid jutustusi elust enesest. Samas on kirjutatud ka, et hei, kirjutasin sulle 20 aastat tagasi, nüüd kirjutan jälle, kuidas läheb?“
Sinu saatel Maibaumi sõnul konkurente ei leidu: „Nii palju kui mul õnnestub olen proovinud saadet suunata mainstreamist natuke vasakule või paremale ära – selliseid tavalisi häid muusikapalu me kuuleme raadiost kogu aeg, aga öösel võib lasta igasugust muusikat, ka sellist, mida naljalt ei mängita kuskil, nii et teisi samasuguseid saateid tõesti ei ole.“ Sinu saates palutakse ka soovilugusid: „Maailmas on mustmiljon lugu, üks on parem kui teine ning oma peaga ei pruugi sa elu sees selleni jõuda. Mõned lood jäävad enda pleilisti ka.“
Ühe R2 staažikama saatejuhina meenutas Sven Maibaum oma esimesi samme raadiomaastikul: „Noorte diskorite ja muusikahuviliste põhjal pandi kokku seltskond, keda sutsu õpetati ning siis hakkaski pihta.“ Sven oli just parasjagu keskkooli lõpetamas ja siis otsitaksegi palju uusi väljakutseid. Piirid olid ka äsja lahti läinud ning kõik oli uus ja huvitav. Üks esimesi saateid, mida Maibaum tegi oli hoopis Hommikuprogramm, mis läks eetrisse ühel pühapäeva hommikul: „Ilm oli märkimisväärselt soojem. Pungad pakatasid, päike paistis, Margus Hunt (toonane peatoimetaja) võttis mind Nurmenuku poe juurest peale ja tõi mind kella kaheksaks siia. Oli veel äkki Marko Reikop?! Oli mees, kes praegu tegeleb linnumuusika ja loodushäälte abil inimeste tervendamisega, kes luges uudiseid (Ivar Vinkel).“ Raadiotöös on 25 aastaga muutunud palju: „See on hämmastav, kuidas tehnika edasi areneb ja ma pean tunnistama, et minu jaoks ta läheb järjest kaugemaks. Ma ei hooma ilmselt pooligi võimalusi, mis see uus tehnika meile annab,“ tunnistab Maibaum. Mis on Raadio 2 veterani arvates jaama fenomen? „Noored inimesed kuulavad ja noortemeelsed inimesed teevad. Vaata Koit Raudseppa, ta on ju vana nagu muld juba, ikka teeb noortesaadet.“