Saalist, mille mahutavus Eurovisiooni settinguga on ligi 10 000 pealtvaatajat rääkis Säks järgmiselt: “Tegemist on Altice arenaga, mis on oma funktsionaalsuselt sarnane Saku Suurhalliga, siin saab nii spordivõistlusi läbi viia kui ka kontserte nautida. Selle arena puhul on äärmiselt põnev, et see on puitkonstruktsioon, kõik kandvad talad on puidust ja see on selline “hingav maja”.”
“Meie numbri puhul on see ka natuke murettekitav, sest kui kogu saal läheb inimesi täis, siis selle hoone katus tõuseb kaks sentimeetrit soojuse tõttu. See tähendab seda, et projektorite puhul, mis on lae alla täpselt paika pandud, tuleb arvestada katuse liikumisega, et joonistuks seelikule täpselt see, mida me tahame ,” tunnistab Ermo Säks.
Kui Eurovisioon on igal aastal astunud järgmise sammu uute tehniliste lahenduste ja teleproduktsiooniga, siis sel aastal ollakse tagasihoidlikumad: “Kui eelmisel aastal võitis Portugal äärmiselt lihtsa lavalise actina, siis ka kogu Eurovisiooni korraldamise osas on tehtud samm tagasi lihtsuse poole, ehk et ei ole ühtegi LED-ekraani, mis on juba viimased viis-kuus aastat olnud lahutamatu osa Eurovisioonil.”