photo

Puust ja punaseks

Arko Olesk
Madis Aesma
R 13.00-14.00

Kas maakera on ümmargune? Miks tekib õlle peale vaht? Mis toimub tähtede vahel? Kuidas jälgib meie kulgemist GPS? Miks mõned loomad talvel magada otsustavad? Ja kuidasmoodi jutt raadiosaatejuhtide suust üleüldse kuulaja kõrvadesse jõuab?

Uudishimuliku inimese elu koosneb küsimustest. Seda seepärast, et iga vastus on justkui õige ja täpselt sobiv tükike puslest, mida me tunneme maailma nime all. Iga vastus aitab puslet pisut enam kokku panna, vastused teevad maailma meie ümber selgemaks ja seeläbi saame ehk ka endast paremini aru.

Igal reedel võtavad Raadio 2 lainepikkusel teadusajakirjanik Arko Olesk ja lihtsalt uudishimulik Madis Aesma vaheldumisi ette viimaseid uudiseid ja arenguid erinevates valdkondades kosmosest arheoloogiani, inimese veresoontest robotite ehituseni ja hämarast minevikust kauge tulevikuni. Igas saates on lisaks emmale-kummale saatejuhile uudisteemasid lahkamas oma ala parimad spetsialistid ja teadlased.

Saade on valminud Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutuse Eesti Teadusagentuur toetusel.
Saade (välja arvatud saates kõlanud muusikateosed) on vabalt kasutatav tasuta ja ilma ERR-iga litsentsilepingut sõlmimata.

Kuula viimaseid saateid

Foorum

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Playlist

{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Playlist on tühi