Algas etnomuusika auhindade hääletus

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab koostöös Raadio 2-ga 13. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse välja kuues kategoorias: parim album, parim ansambel, parim pärimuslaulik, parim holalaulik, parim instrumentalist ja parim lugu. Võitjad selguvad folk.ee kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel. Hääletus algab 1. oktoobril ning kõigil on võimalus oma hääl anda järgneva kahe nädala jooksul.

Etnokulp on antud žanris ainus auhind, mis antakse rahva lemmikutele. Kuigi  auhinnagalal annavad ka Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus välja oma eriauhinnad, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel.

Kuna etnomuusika mõiste on väga lai, pakub Pärimusmuusika Keskus koostöös Raadio 2 saatega Etnokonservid igas kategoorias välja nominendid, kellele häält anda saab. Samas on jäetud ka võimalus omapoolsete ettepanekutega välja tulla. Ainukeseks kriteeriumiks sel puhul on, et kandidaadid peavad viljelema pärimuslikku muusikat.

Eelmisel aastal jagati Etnokulpe samuti Pärimusmuusika lõikuspeol ja siis võidutsesid ansamblitest Zetod ja Vägilased ning muusikud Jalmar Vabarna, Sandra Sillamaa ja Mari Pokinen.

Etnokulbid jagatakse pärimusmuusika lõikuspeol 13.oktoobril, algusega kell 18.00 aida suures saalis. Tseremooniat juhib Mihkel Raud ja salvestust sellest sündmusest on võimalik kuulata Raadio 2 sagedusel, 14. oktoobril, Etnokonservide saate ajal, kell 19.00.

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}