Hallo, Kosmos! 240: Rene Bürkland, Adik Levin, Evelin Ilves, Helena Väljaste terviklikust tervishoiust

Alkeemia Akadeemia XV - maailmavaadete koostööst

Sel pühapäeval, 29. novembril kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" Alkeemia Akadeemia salvestus, kus esinevad arstid RENE BÜRKLAND, ADIK LEVIN, EVELIN ILVES ja psühholoog HELENA VÄLJASTE.

Enesearenguportaal Alkeemia tähistas 25. novembril Hobuveskis oma neljandat sünnipäeva vestlusringiga teemal "TERVIKLIK TERVISHOID: MAAILMAVAADETE KOOSTÖÖ"

Hiina meditsiini arst RENE BÜRKLAND on neli aastat õppinud Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong'i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Mullu ilmus talt raamat "Tervise alkeemia".

Seeniorarst doktor ADIK LEVINi meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 80ndate algul tegi ta Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega, oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud ja pikalt toitumisspetsialistina tegutsenud dr Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Talt on ilmunud kaks raamatut: "Dr Levini tervisenõuanded" ja tänavu "Dr Levini toitumistarkused".

EVELIN ILVES lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ja taastas arstilitsentsi projekti "Arstid tagasi tervishoidu" raames 2013. aastal. Viimased kümme aastat on ta pühendunud inimeste tervislikule elustiilile, toitumisele ja liikumisele innustamisele. Aastal 2010 valis Eesti Tervisedenduse Ühing Evelin Ilvese Aasta tervisesõbraks. 2013. aastal nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa komitee ta oma eestkõnelejaks mittenakkushaiguste ehk elustiilist tingitud haiguste ja nende vältmise alal.

Psühholoog HELENA VÄLJASTE  omandas cum laude psühholoogia magistrikraadi Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel on ta end täiendkoolitanud erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (ärksameelsusteraapia, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt). Erialaste teadmiste kõrval toetavad tema arengut praktilised õpetused ärksameelsusest (mindfulness), joogalikust teadliku muutuse kunstist ja iidsest krija jooga traditsioonist. Ta on ka üks koolides arendatava Vaikuseminutite eestvedaja. Uuri ka tema kodulehte meelerahu.ee.

Lisaks vestlusringile rõõmustas sünnipäevalisi huvitavate lugudega jutuvestja ERKI KAIKKONEN ning fantaasiapillidel musitseeris helivõlur SILVER SEPP.

Alkeemia.ee lugejateni jõuavad sellised valdkonnad nagu eneseareng, õnn ja meelerahu, vaimsus, tervis ja taimetarkused, loodus ja keskkond, suhted ja armastus, müstika ja esoteerika, ulme ja teadus. Alkeemia pakub kübermajutust ka Raadio 2 saatele "Hallo, Kosmos!" põnevatele sise- ja väliskosmilistele teemadele. Aeg-ajalt väljub Alkeemia küberruumist ning pakub sündmustesarjaga Alkeemia Akadeemia eluülikooli täiendõpet, kus vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi, mida salvestab Raadio 2 kuulajatele "Hallo, Kosmos!".

 

Saates selgub:

Mida tähendab terviklik tervishoid?

Kelle huvides on vastandada alternatiivmeditsiini ja tõenduspõhist meditsiini?

Mis on tervis ja millised on tervise alustalad?

Mida teha stressi- ja depressiooniepideemiaga?

Kuidas anda inimesele tagasi tema vägi, et ta võtaks ise oma tervise eest vastutuse?

* * *

Kuula varasemaid vestlusringe:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Alkeemia Akadeemia IV – Tervis: Kevadväsimusest välja! - Mercedes Merimaa, Kristjan Puusild, Aleksandr Dreljov

Alkeemia Akadeemia V – Nõiakunst tänapäeval – Thule Lee

Alkeemia Akadeemia VI - Toit & tervis - Adik Levin, Natalia Trofimova, Sille Poola

Alkeemia Akadeemia VII - Hingede rändamisest & teispoolsuse võimalikkusest - Eben Alexander (USA), Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp

Alkeemia Akadeemia VIII – Brandon Baysi (USA) Rännak

Alkeemia Akadeemia IX - Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused - Mercedes Merimaa, Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik

Alkeemia Akadeemia X - "Mina olen" Võilillefestivalil - Silva & Kaido Soobik, Kaia-Kaire Hunt, Mercedes Merimaa

Alkeemia Akadeemia XI - "Taimemaagia" Herbaatikapäeval - Irje Karjus, Kristel Vilbaste, Mikk Sarv, Eva Loks

Alkeemia Akadeemia XII - "Vaikuse hääl" - Jaan Tätte

Alkeemia Akadeemia XIII - Ida ja lääne tervisetarkused - Rene Bürkland, Adik Levin

Alkeemia Akadeemia XIV - Dr Levini tervisetarkused (videoloeng)

Alkeemia Akadeemia XV - Alkeemia 4. sünnipäev Hobuveskis - Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö - Evelin Ilves, Helena Väljaste, Rene Bürkland, Adik Levin

 

Uuri lähemalt Alkeemia Akadeemia kohta alkeemia.ee/akadeemia

* * *

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Kaspar Karner, Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar