Saatesarja lõigud

Hallo, Kosmos! 299: Islandi emeriitprofessor Erlendur Haraldsson reinkarnatsioonist

Elude ringrattast

Sel neljapäeval, 16. märtsil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 19. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Islandi emeriitprofessor, psühholoog ja reinkarnatsiooniuurija ERLENDUR HARALDSSON. 

Dr Erlendur Haraldsson on Islandi ülikooli emeriitprofessor, kes on uurinud enam kui sadat juhtumit lastest, kes väidavad, et nad mäletavad oma eelmisi elusid. Tema uuringud keerlevad ümber küsimuste, kas kuidagi on võimalik laste väiteid eelmise elu mälestustest kontrollida ning leida inimesi, kes vastavad nende kirjeldustele kui eelmisest elust pärit kaaslased. Professor Haraldsson on uurinud peamiselt Aasia aga ka Euroopa lapsi, tema uurimistööde hulgas on värvikaid juhtumeid Liibanonist, Sri Lankalt ja Islandilt. Emeriitprofessor on omal alal hinnatud tegija üle kogu maailma, kes on koostööd teinud maineka reinkarnatsiooni ja paranormaalia uurija Ian Stevensoniga Virginia ülikoolist, kes kogus oma elu jooksul seni suurima kogu laste eelmise elu mälestustest. 

Kaheksa raamatu ja enam kui 200 teaduspublikatsiooni autor dr Haraldsson õppis filosoofiat Edinburgi ja Freiburgi ülikoolides aastatel 1955-1958. Aastatel 1959-1963 töötas ta ajakirjanikuna Reykjavikis, Berliinis, Lähis-Idas ja Indias. 1963. aastal läks ta Saksamaale Müncheni ja Freiburgi ülikoolidesse psühholoogiat õppima, viimasest sai ta psühholoogiadoktori kraadi 1972. aastal. Vahepeal täiendas Haraldsson end Ameerika Ühendriikides Virginia ülikoolis Charlottesvilles ning Parapsühholoogia instituudis Durhamis, Põhja-Carolinas. Alates 1999. aastast on ta Islandi ülikooli emeriitprofessor. Lisaks reinkarnatsioonile on ta uurinud anomaalseid ja religioosseid kogemusi ning teinud ka ühe suure uuringu paranemislootuseta haigete hallutsinatoorsete-visionäärsete kogemuste kohta.

Dr Erlendur Haraldsson on välja andnud mitmeid raamatuid: koos Jim Matlock'iga "I saw a light and came here" (2017), koos Loftur R. Gissurarson'iga "Indridi Indridason the Icelandic Physical Medium" (2015), "Departed Among the Living. An Investigative Study of Afterlife Encounters" (2012), "Modern Miracles. Sathya Sai Baba. The story of a modern day prophet" (1998), koos Karlis Osis'ega "At the hour of death. Revised edition" (täiendatud trükki 2012, algupärane raamat ilmus 1997), "Miracles are my visiting cards" (1987) ja mitmeid teisi teoseid.

  

Saates selgub:

Mis on reinkarnatsioon?

Mis toimub peale surma ja enne sündi

Kuidas mõjub see lastele, kes mäletavad oma eelmist elu

Mis on see, mis reinkarneerub

Milles peitus Sathya Sai Baba fenomen?

 

Uuri ka dr Erlendur Haraldssoni kodulehekülge ja Wikipedia lehekülge.

 

Dr Haraldssoni juttu tõlgib Tiia Falk

 

  

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud