Hallo, Kosmos! 257: Vaimulik Jaan Tammsalu ülestõusmispühadest ja pühadusest

Jeesuse missioon, Jumal, inglid ja igaviku hääl

Sel neljapäeval, 24. märtsil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 27. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks vaimulik ja Jaani kiriku õpetaja JAAN TAMMSALU.

Kuressaares sündinud Jaan Tammsalu lõpetas Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumi tööstus- ja tsiviilehituse erialal - ehitustehniku kiitusega diplomiga ning pidas erinevates asutustes ameteid ehitustöölisest vaneminsenerini. Alates 1985. aastast suundus ta vaimuliku elu radadele ning õppis EELK Usuteaduse Instituudis, kust sai teoloogi diplomi. 1997. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli teoloogia teaduskonnas bakalaureusõppe usuteaduse erialal ja aastal 2007 sai ta EELK Usuteaduse Instituudist akadeemilise usuteaduse magistri diplomi, tema magistritöö teemaks oli "Leeritöö EELK-s aastatel 1988-2000 ja rakenduslikud soovitused leeritööks". Aastatel 1986-2008 on ta olnud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku erinevate koguduste vaimulik Saaremaal (Valjala, Karja, Jaani, Kuressaare, Kaarma ja Ruhnu kogudustes), Viljandi Jaani koguduses, aastatel 1992-2004 E.E.L.K. Kanada praostkonna vikaarvaimulik ja Toronto Peetri koguduse abiõpetajana ning alates 2004. aastast EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja. Jaan Tammsalu on toimetanud ka arvukates EELK organisatsioonides ja esindanud EELK-d erinevates kogudes: kirikuvalitsuse ja kirikukogu liige, Toetusfondi juhataja, Tallinna Jaani kiriku orelifondi juhatuse liige, Vaimulike konverentsi juhatuse liige, Kirikupäeva ja laulupeo sihtasutuse nõukogu liige, Tallinna praostkonna praost, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu liige. Ta on olnud ka poliitiliselt aktiivne: osalenud aktiivselt Eesti Rahvarindes, Eesti Kodanike Komiteede liikumises, liikumises GENF 49; olnud Eesti Kongressi saadik, Muinsuskaitseseltsi liige, Saare Maavolikogu esimese koosseisu liige; osalenud lihtliikme ja aseesimehena Viljandi Linnavolikogu kahe kooseisu töös; 1988.aastast Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei asutajaliige, siis edasi kuulunud Isamaaliitu ning alates 2009. aastast lõpetas erakondliku kuuluvuse. Tema tegemisi on tunnustatud Vabariigi Presidendi poolt omistatud Eesti Vabariigi Punase Risti IV klassi teenetemärgiga (2003), EV Kodanikupäeva aumärgiga teenete eest kodanikukasvatuse arendamisel (2001) ning paljude teiste kiriklike ja ilmalike autasudega. Jaan Tammsalu on abielus ning kahe täiskasvanud tütre isa ja kolme lapselapse vanaisa

Tema sulest või koostööna on ilmunud mitmeid raamatuid: "Viljandi praostkonna kirikud" (1996), "Keldi nägemus" (1999), "Keldi palved" (2003), "Keldi palvemeel" (2007), "Vaikuse lävel" (D.Kareva poolt toimetatud leinaluule kogumik, 2011), "Vaimulikud mõtisklused 1" (J.Tammsalu mõtisklused, 2011), "Vaimulikud mõtisklused  2" (2012), "Vaimulikud mõtisklused  3" (2014) ja nüüd äsja ilmus tema viimane raamat "Igaviku hääl", mille esitlus toimub neljapäeval, 31. märtsil kell 17.17 Tallinna Jaani kirikus, kus kõneleb Jaan Tammsalu ja musitseerivad Robert Jürjendal, Bonzo, Toomas Vavilov, Jaan Elgula – autori poolt signeeritud teose võitmiseks osale raamatumängus Kosmonautide Klubis facebookis SIIN.

 

Saates selgub:  

Mis on ülestõusmispühade olemuslik tähendus?

Milline oli Jeesuse missioon

Kes on Kurat ja millist rolli tema selles loos mängib?

Kes on inglid ja mida arvata nendega suhtlemisest?

Kas kristluse ja islami dialoog on võimalik?

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud