Hallo, Kosmos! 227: Kerli Kõiv, Saale Kareda & Katrin Saali Saul

Naiseks olemise müsteerium

Sel pühapäeval, 21. juunil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" sünnipäevasündmuse esimene vestlusring, kus osalesid KERLI KÕIV, SAALE KAREDA, KATRIN SAALI SAUL.

13. juunil 2015 toimus kinos Sõprus Raadio 2 saatesarja “Hallo, Kosmos!” viies sünnipäev sõnas ja muusikas. Naiste Väe Päeva esimeses vestlusringis teemal "Naiseks olemise müsteerium" esinesid müstiline muusik Kerli Kõiv, muusikateadlane ja ühiskonna transformatsiooniprotsesside uurija Saale Kareda, perekonna psühhoterapeut Katrin Saali Saul ning muusikud Krista Citra Joonas ja Mari Kalkun.

Vaata, kuula ja naudi pärimusmuusik Mari Kalkuni poolt loodud sünnipäevalaulu saatele "Hallo, Kosmos!" SIIT

KATRIN SAALI SAUL sai humanitaarteaduste magistrikraadi inglise kirjanduses Tartu ÜlikoolistProfessionaalse Psühholoogia Erakoolist omandas ta psühholoogilise nõustaja eriala ja perekonna psühhoteraapia väljaõppest pereterapeudi ameti. Lisaks on ta läbinud mitmed ebatraditsioonilisemad ja maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused - Holistilise Teraapia Instituudis õppis ta holistilist regressiooniteraapiatLarissa Renari meistriklassides aga täiendas end naiselikkuse teemadel. Alates 1997. aastast on Katrin Saali Saulil terapeudi erapraksis. Oma teadmised ja kogemused naise süvamaailma allhoovustest - arhetüüpidest ning nendega kaasnevatest variarhetüüpidest – mis juhivad naise mõtlemist, tundmusi ja käitumist, on ta kirja pannud raamatusse "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma".

Kuula saadet Katrin Saali Sauliga SIIT

SAALE KAREDA lõpetas muusikateooria erialal 1986 kiitusega Tallinna Muusikakeskkooli ja muusikateaduse erialal 1998 cum laude Eesti Muusikaakadeemia. Seejärel täiendas ta end DAADi stipendiumiga Berliini Tehnikaülikooli ajaloo- ja kommunikatsiooniteaduste osakonna muusikateaduse instituudis, siis Herder-Preis-stipendiumiga Viini ülikooli muusikateaduse instituudis. Viini ülikoolis kirjutas doktoritööd Arvo Pärdi tintinnabuli-stiili teemal, aga doktorantuur on lõpetamata. Lisaks on ta end täiendanud Bremeni Goethe Instituudis ja Viini Muusikaülikooli rahvusvahelises Harmonik-Zentrum’is. Saale Kareda on sillaehitaja metafüüsilise ja akadeemilise maailma vahel, kes juba aastaid uurib ühiskonna transformatsiooniprotsesse. Ta on õppinud ka reikit, kristalliteraapiat, kanaldamist ja energeetilist tervendamist, kvanttervendust ja muid energiatöö tehnikaid.

Kuula saadet Saale Karedaga SIIT

KERLI KÕIV on rahvusvaheliselt läbimurdnud muusik, kes peale pikki aastaid elamist ja töötamist Los Angelesis, Ameerikas meisterdab nüüd kodumaa metsade vahel oma kolmandat albumit. Juba noorena lauljateed alustanud Kerli Kõiv on õppinud klaverit ning tuntud läbi mitmetelauluvõistlusteLaulukarussellilt alustanud tüdruk võitis 2001. aastal "Tähtede laulu" ja "Estovokaali", seejärel aasta hiljem Baltimaade esimese staariotsingute telesaate "Fizz Superstaar". Edasi viis tee ja töö teda Rootsi, kus ta osales lauluvõistlusel "Melodifestivalen". Laiem tuntus kodumaal tuli 2004. aasta Eurolaulult looga "Beautiful Inside". Aastal 2006 sõlmis ta lepingu plaadifimaga Island Def Jam ja kolis USA-sse elama. Juba noorukieast on Kerli Kõivu huvitanud esoteerika, eneseareng ja teadlikkuse tee, teda inspireerivad võlumaailmad ja kõikvõimalikud müstilised olendid ning maailma muinasjutulisem ja maagilisem pool.

Kuula saadet Kerli Kõivuga SIIT


R2 saate "Hallo, Kosmos!" sünnipäevasündmuse teine vestlusring, kus Leesoja nõid Thule Lee rääkis teemal "Naiste vägi – pöörane ja nõiduslik" on eetris pühapäeval, 28. juunil kell 14-16

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee
 

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür, Rauno Viltrop, Kaspar Karner

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud