Hallo, Kosmos! 263: Graham Nicholls kehavälistest kogemustest ja astraalrändudest

...ja surmalähedastest kogemustest

Sel neljapäeval, 5. mail kell 20 ja kordusena pühapäeval, 8. mail kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks autor, kunstnik ja parapsühholoogia uurija GRAHAM NICHOLLS.

Inglismaalt pärit Graham Nicholls õppis Middlesexi ülikoolis Londonis, oma doktoritöös uurib ta optilist süsteemi ja tavalist nägemist kehavälise kogemuse ajal. Aastal 1987 oli tal esimene kehaväline kogemus, mis suunas teda parapsühholoogia valdkonda süvenema. Ta on selle valdkonna hinnatud uurija ja asjatundja, kes ühendab moodsaima tehnoloogia parapsühholoogiliste uuringutega. Laiema avalikkuse ette jõudiski Graham Nicholls kõigepealt kunstnikuna, luues installatsioone, mis mõjutasid psühhooloogiat ja teadvust spetsiaalselt selleks puhuks loodud tehnoloogilises keskkonnas nii, et ärgitasid kehavälisele kogemusele, tema suurimat taiest eksponeeriti 2004. aastal Londoni Teadusmuuseumis. Hiljem on ta arendanud infra-liminaal helisalvestisi, mis aitavad kehaväliseks kogemuseks vajalikku kehavibratsioonitaset luua. Ta on on briti Kehavälise ja surmalähedase kogemuse ühingu (Out of Body and Near Death Experience Society) direktor. Graham Nicholls on kirjutanud kaks raamatut: "Avenues of the Human Spirit" (2011) ja "Navigating the Out-of-body Experience: Radical New Techniques" (2012, ilmunud ka eesti keeles: "Kehaväline navigeerimine: radikaalsed uued tehnikad"), lisaks on ta raamatu "Consciousness Beyond the Body" (2016) üks kaasautor. Alates 1990ndatest on ta esinenud paljudel erialastel konverentsidel ja kommenteerinud oma valdkonna teemasid meedias ning pidanud loenguid üle kogu maailma. Ta on ise organiseerinud ning osalenud ka teiste uurijate poolt korraldatud eksperimentides ja katsetes, saanud positiivseid tulemusi, uurinud telepaatiat ja psühhovõimeid, teinud koostööd selliste mainekate uurijatega nagu dr Rupert Sheldrake'ga Cambridge ülikoolis, dr Dean Radin'iga jpt. 2004. aastal asutas ta heategevusorganisatsiooni Shahmai Network, mis pühendus inimõigustele ja vaesuse probleemidele, nüüd keskendub ta rohkem loomade õiguste eest seismisele – ta on vegan ja viljeleb vägivallatut eluviisi. Praegu elab Graham Nicholls Eestis, tegeleb kehavälise kogemuse teadusliku uurimisega, lõpetab sellekohast doktoritööd ning töötab oma uue raamatu kallal.

  

Saates selgub:

Mida kujutab endast OBE ehk out of body experience ehk kehaväline kogemus

Mida tähendab astraalprojektsioon

Millised on surmalähedased kogemused ja mida arvata reinkarnatsioonist

Mis on teadvus ja selle muutunud seisundid?

 

Vaata ka Graham Nichollsi kodulehte www.grahamnicholls.com ja jälgi tema youtube'i kanalit ning uuri ka tema kursuste kohta kodulehelt www.navigatorcourse.com - kuulajate vahel läheb mängu ka üks 5-nädalane interaktiivne online-kursus! - mängus osalemiseks uuri lähemalt Kosmonautide Klubist facebookis.


Graham Nichollsi juttu tõlgib Agne Nelk

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Margus Müür, Monika Tamm

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud