Hallo, Kosmos! 284: Šamaan Anu müstiline nõiamaailm

"Eesti selgeltnägijate tuleproovi" finalist

Sel neljapäeval, 24. novembril kell 20 ja kordusena pühapäeval, 27. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks šamaan ANU.

Ida-Virumaal sündinud Anu sai laiemale publikule tuttavaks saatest "Eesti selgeltnägijate tuleproov", kus ta on hetkel koos ravitseja Antonina, selgeltnägija Elena ja meedium Vladimiriga finaalis, televaatajate hääletusel selgub võitja esmaspäeval, 28. novembril.

Tuhamägede jalamil sündinud Anu õppis Kohtla-Järve 1. keskkoolis kümnenda klassini ning lõpetas seejärel õhtukooliTallinna Pedagoogilisest Seminarist on ta saanud noorsootöötaja kvalifikatsiooni ning Tallinna Humanitaarinstituudist jurist-ärijuhi kõrghariduse. Peale iseseisvumist tuli kooperatiivide ajastu ning ta läks 1986. aastal Enn Käissi kooperatiivi matkainstruktorina tööle: läbi käidud said Kuriilid, Kamtšatka, Kesk-Aasia. 1991. aastal läks Anu naiskodukaitsesse, aasta hiljem sai temast seal instruktor. 1993. aastal võttis Ants Laaneots Anu Pahka nö katse-eksituse meetodil ohvitserikursustele, et vaadata, kas naised saaksid seal hakkama - temast sai esimene naisohvitser. Anu argielu möödubki Kaitseliidus, kus ta on instruktor ja õpetab välja teisi kaitseliitlasi.

Maailma müstilisem pool on Anu alati huvitanud. Peale ema surma sai ta erilise nägemuse ja sellest tugeva tõuke asuda uurima ja õppima seda poolt elust ja maailmast, mis on silmale nähtamatu. Ta on palju tarkust ammutanud Leesoja nõialt Thule Leelt, kelle naistelaagrites ja ekstremistide matkadel on ta igal aastal osalenud; indiaanitarkusi on ta õppinud Helen Starcave'i käe all, lisaks
on ta õppinud Intuitiivteaduste koolis ja biosensoorika kursustel müstilist tervendamist. Šamanistliku ilmavaatega Anu huvitab väga ka nõiakunst wicca ehk uuspaganlik liikumine ja selle valge maagia pool ning massaažiteraapia. Kolme poja emal Anul on oma MTÜ Anubise nõiakatel, mille kaudu ta soovib õpetada noortele loodustunnetust. Peagi on ilmumas ka Anu raamat "Nõiakatla tarkused", mille raamatumängu leiab siis, kui see detsembrikuus ilmub, aadressilt facebook.com/hallokosmos


Saates selgub:

Milline on ilmakaarte maagiline ring indiaanitarkuse järgi

Kuidas täiskuuga suhelda ja temalt väge nõutada?

Milline on valge maagia peamine põhimõte?

Mis on loits ja kuidas see mõjub?

Kuidas endale küllust võluda?

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud