Hallo, Kosmos! 237: Spirituaalne muusikašamaan ja helivõlur Darpan

Austraaliast pärit new age täht

Sel pühapäeval, 8. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Austraaliast pärit neošamaan ja helivõlur DARPAN.

Darpan sündis Hollandis, aga kasvas üles ja omandas hariduse Austraalias, kus elab praegu Byron Bays. Flindersi ülikoolist sai ta magistrikraadi psühholoogias, Inglise kirjanduses ja draamakunstides. Mitmeid aastaid elas ta Indias ja õppis OSHO käe all meditatsioonikunsti. Darpani õpetajateks olid lisaks OSHOle ka tuntud Peruu ravitseja Don Jose ja lääne-psühhedeelse kultuuri isa Terrence McKenna. Hiljem töötas ta koos erinevate šamaanide ja ravitsejatega Brasiilias, Ecuadoris ja Peruus, kus kirjutas 90ndatel uurimustööd "Teadvuse avardamine ja religioosse kogemuse olemus". Darpani enesetäiendamisse mahub palju erinevaid enesearengu teemasid: transpersonaalne psühholoogia ja Stanislav Grofi õpetused, tosin aastat Shao Lin'i võitluskunste, erinevad OSHO õpetused (meditatsioon, tantra, šamanistlik tervendamine, akupunktuur, bioenergeetika), Tai Chi ja Chi Kung, hüpnoteraapia, taoism, Tiibeti budism jpm. Enne tervendavatele helidele pühendumist tegutses Darpan mitmeid aastaid professionaalse näitleja, muusiku ja rock-solistina, heliloojana, koreograafina, ta mängib kitarri, löökpille, süntesaatoreid, didgeridoo'd, tiibeti laulvaid kausse ja muidki pille. Tema muusikat leiab viielt helikandjalt: "Die Laughing" (1989), "Body of Light" (2005), "Temple of Glowing Sound" (2006), "Fly Away" (2007), "LoveLight" (2011).

Lapsepõlves uuris Darpan liblikaid ja liblikate metamorfoosi. Inimese kirgastumist ja ärkamist oma tõelisele minale samastab ta just rööviku muutumisega liblikaks. Oled kogu elu röövik, roomad ringi ja sul pole aimugi, et sul on tegelikult tiivad. Ühel päeval ajab röövik endalt naha, avab tiivad ja tõuseb graatsiliselt lendu, et tähistada oma tõelist jumalikku olemust ühes tuule, lillede ja imeliste lõhnadega. See metamorfoos on röövikule sama ootamatu kui kirgastumine inimesele. Darpan rõhutab, et selleks, et liblikas saaks sündida, peab röövik sümboolselt surema. Sümboolset surma ei pea inimene kogema füüsiliselt, vaid see toimub inimese teadvuses enne kui ta ärkab sellest illusoorsest sotsiaalsest ja egoistlikust unenäost oma tõelisele minale. Darpani sõnul on tema muusikalise ja šamanistliku töö suurem eesmärk aidata inimestel jõuda oma teadvuse ja võimete täispotensiaalile lähemale, mis võimaldaks ühiselt koostööd tehes luua maapealset paradiisi, kus puudub sõda, viha ja konfliktid. "Kõik destruktiivne on kõigest kitsa maailmavaate ja hirmu tulemus," sõnab Darpan, kes on nõus oma õpetaja Oshoga, kes ütles: "Vabadus ja vastutus on ühe linnu kaks tiiba" - meie kõigi ühine vastutus selle maailma kaasloojatena luua kõige ägedam reaalsus ja elu, kus kõik olendid on austatud ja kõik ressursid jagatud nõnda, et kõigile jagub küllaga.


Saates selgub:

Milline on multidimensionaalne reaalsus?

Mida toob endaga kaasa radikaalne teadvuse transformatsioon?

Kuidas käib teadlik loomine ja kuidas luua maapealset paradiisi?

Mida olulist õpetasid Terence McKenna ja OSHO?

Kuidas tõusta kõrgematele vibratsioonisagedustele?

Mida saab iga inimene ära teha inimkonna hüvanguks?

 

Darpani koduleht www.darpan.com ja facebookileht

Darpani juttu tõlgib Agne Nelk

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar