Hallo, Kosmos! 289: Populaarseimad episoodid 2016

Riina Raudsik, Ingvar Villido, šamaan Anu, nõid Anete, Olga Butakova, Rene Bürkland

Sel neljapäeval, 29. detsembril kell 20 ja kordusena pühapäeval, 1. jaanuaril 2017 kell 14 kõlavad saates "Hallo, Kosmos!" populaarseimad episoodid 2016. aasta enimkuulatud saadetest. Sõna saavad: RIINA RAUDSIK, INGVAR VILLIDO, ŠAMAAN ANU, NÕID ANETE, OLGA BUTAKOVA, RENE BÜRKLAND.

Populaarseimate episoodide saade on koostatud aastal 2016 enim Raadio 2 kodulehelt järelkuulamise arhiivist ja podcastist kuulatud ja allalaaditud saadete edetabeli põhjal.

RIINA RAUDSIK õppis H.Treffneri Gümnaasiumis ja Laste Muusikakoolis. Tema ema oli hambaarst, isa näitleja ja korvpallur, mis sai kireks ka väikesele Riinale ning nii viis tee teda Tartu Riiklikusse Ülikooli Kehakultuuri teaduskonda, ta mängis ka Eesti noortekoondises ja TRÜ naiskonnas. Raske põlvetrauma 1971. aastal hakkas takistama spordiga tegelemist ja viis  teda biokeemia õppejõu dr Aili Paju utsitamisel üle arstiteaduskonda. 1977. aastal lõpetas ta kirurgia erialal, spetsialiseerus anestesioloogiks ning töötas kolm aastat Tallinna kiirabis kardioloogilises ja reanimatoloogilises  brigaadis, seejärel töötas ta pikemalt anestesioloog-reanimatoloogina. 1984. aastal astus Riina Raudsik ordinatuuri kardioloogia erialal ja peale selle lõpetamist 1986. aastal asus tööle  kardiloogina Tallinna Kiirabihaigla (PERH) infarkti osakonda. 1989. aastal sai ta kutse minna tööle esmatasandi arstiks oma elukohta Jürisse, kus oli kuni aastani 2016 tervisekeskuse juhataja ja arst. Alates 1991. aastast on ta töö kõrvalt tegelenud vibroakustilise teraapiaga. Riina Raudsikult on ilmunud viis raamatut: "Stress kui asümmeetriline seisund" (2007, koos Aili Pajuga), "Stress ja heliravi" (2008, koos Aili Pajuga), "pH Balance & Vibroacoustic Therapy" (2009), "Eelmäng haigustele" (2013), "Energiakriis. Keha häirekell. Millest saavad haigused alguse?" (2015). 
Kuula Riina Raudsikut saates 14.02.2016

 

INGVAR VILLIDO (Ishwarananda) on pühitsetud kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja juht. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning  selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Ingvar Villido tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, mille lõpetamisega kaasnes luba ja õnnistus alustada õpetamist Eestis. Seejärel alustas ta radža ja buddhi jooga treeningute juhendamist Tallinnas, millest sai alguse protsess, mille tulemusena on tänaseks sadade õpilaste ja vabatahtlikega koostöös rajatud inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetav õppe- ja elukeskkond Lilleorus, Harjumaal. Tänaseks üle 20 aasta tegutsenud Lilleoru keskuse juurde on hetkel rajamisel uus ja suurem Teadliku Muutuse Kunsti Kool AVATUD, et täita kõikide teadlikkuse teel kõndijate õppimisvajadusi. Aastal 2007 pühitseti Ingvar Villido iidse autentse joogaliini Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks, vaimse nimega Ishwarananda. 2008. aastal asus ta õpetama teadlikkuse praktilist rakendamist enesemuutmise kunsti nime all tuntuks saanud Teadliku Muutuse Kunsti kursuste raames.  2013. aastal andsid Ingvar Villido õpilased välja esimese Ingvari raamatu "Ingvar Villido Ishwarananda Suutrad" ja aasta hiljem kirjastasid õpilased CD-plaadi "Mantrad Ingvar Villido Ishwarananda ja Lilleoru kooriga". 
Kuula Ingvar Villidod saates 31.01.2016

 

ANU PAHKA sai laiemale publikule tuttavaks kui šamaan Anu saatest "Eesti selgeltnägijate tuleproov", kus ta oli koos ravitseja Antonina, selgeltnägija Elena ja meedium Vladimiriga finaalis ning võitis 2016. aasta saatesarja. Ida-Virumaal tuhamägede jalamil sündinud Anu õppis Kohtla-Järve 1. keskkoolis kümnenda klassini ning lõpetas seejärel õhtukooli. Tallinna Pedagoogilisest Seminarist on ta saanud noorsootöötaja kvalifikatsiooni ning Tallinna Humanitaarinstituudist jurist-ärijuhi kõrghariduse. Peale iseseisvumist tuli kooperatiivide ajastu ning ta läks 1986. aastal Enn Käissi kooperatiivi matkainstruktorina tööle: läbi käidud said Kuriilid, Kamtšatka, Kesk-Aasia. 1991. aastal läks Anu naiskodukaitsesse, aasta hiljem sai temast seal instruktor. 1993. aastal võttis Ants Laaneots Anu Pahka nö katse-eksituse meetodil ohvitserikursustele, et vaadata, kas naised saaksid seal hakkama - temast sai esimene naisohvitser. Anu argielu möödubki Kaitseliidus, kus ta on instruktor ja õpetab välja teisi kaitseliitlasi. Maailma müstilisem pool on Anu alati huvitanud. Peale ema surma sai ta erilise nägemuse ja sellest tugeva tõuke asuda uurima ja õppima seda poolt elust ja maailmast, mis on silmale nähtamatu. Ta on palju tarkust ammutanud Leesoja nõialt Thule Leelt, kelle naistelaagrites ja ekstremistide matkadel on ta igal aastal osalenud;  indiaanitarkusi on ta õppinud Helen Starcave'i käe all, lisaks on ta õppinud Intuitiivteaduste koolis ja biosensoorika kursustel müstilist tervendamist. Šamanistliku ilmavaatega Anu huvitab väga ka nõiakunst wicca ehk uuspaganlik liikumine ja selle valge maagia pool ning massaažiteraapia. Kolme poja emal Anul on oma MTÜ Anubise nõiakatel, mille kaudu ta soovib õpetada noortele loodustunnetust. Aasta 2016 lõpul ilmus Anu esimene raamat - koos Greta Kaupmehega kirjutatud "Pilk šamaani maailma. Rituaalid, loitsud, taimemaagia, tervendamiseks ja õnnelikuma elu elamiseks"
Kuula šamaan Anu saates 24.11.2016

 

NÕID ANETE sündis Ida-Virumaal Pühajõe külas ja õppis Toila Gümnaasiumis, keskkooli läks ta Kadriorgu Saksa Gümnaasiumisse ning viimase klassi lõpetas Jõhvi Gümnaasiumis. Pärast seda jätkusid õpingud Tartu Ülikoolis, mille ta lõpetas saksa filoloogina, seejärel õppis ta Tallinna Ülikoolis saksa keele õpetajaks ning hetkel õpib Anete turundust Tallinna Majanduskoolis. Teda on alati huvitanud keeled ja kirjandus, ta on õppinud saksa, inglise, itaalia, prantsuse, ladina keelt – tema sõnul on keelte õppimine on olnud väga kasulik ennustajatöös, sest näiteks tarokaartidega ennustamine on samuti oma olemuselt justkui tõlkimine ja tõlgendamine. Lisaks keeltele paelub teda ka psühholoogia, tantsimine ja muusika – ta õppis seitse aastat muusikakoolis klaverit, lisapillidena saksofoni, flööti. Ennustamine, müstika, esoteerika on teda alati köitnud ning tänaseks päevaks ongi nõid Anete kõige püsivam "töö" ennustamine, milleks ta kasutab peamiselt taro kaarte ja astroloogiat - viimasega ta on tegelenud alates 14. eluaastast. Ta tegeleb ka teadliku unenägemise ja astraalrändudega. Facebookis peab ta pesa Anete horoskoobid ja ennustused. Lisaks eelpool mainitule kasvatab ühte toredat 4-aastast marakratti.
Kuula nõid Anetet saates 22.09.2016

 

OLGA BUTAKOVA lõpetas Leningradi Meditsiini Instituudi 1982. aastal terapeudina. Seejärel praktiseeris ta pikalt arstina ning õppis lisaks nõelravi, refleksoteraapiat, silmaiirise diagnostikat,  dietoloogiat, jaapani manuaal-vertebroloogiat, massaži, reabilitoloogiat, akupunktuuri, kardioloogiat, kliinilist lümfoloogiat, toksikoloogiat, nutritsioloogiat, fütoteraapiat jne. Olga Butakova töötas pikalt jaoskonna-arstina, seejärel kiirabi jaoskonna juhatajana ja peaarstina. Just seal töötades jõudis ta tõdemuseni, et on suhteliselt mõttetu pikendada inimese eluiga mõneks hetkeks, vaid oleks vaja jõuda selleni, et haige ei satukski reanimatsiooni: õpetada inimene õigesti elama, sööma, liikuma ja ennast hoidma. Ta omandas veel ühe hariduse – õpetaja oma ehk meditsiinilise pedagoogika kandidaadi kraadi. Lisaks on ta uurinud erinevate idamaade (Jaapan, Hiina, India, Tiibet) meditsiini ja tervisefilosoofiat. Tänasel päeval elab Olga Butakova Moskvas, Venemaal, tegutseb Koralliklubi partnerina ja reisib palju ringi ning peab igal aastal 20 Euroopa riigis terviseteemalisi loenguid. Eesti keeles on tema sulest ilmunud neli raamatut: "Tervise saladused", "Kesknärvisüsteem. Immuunsüsteem", "Vesi. Peamine roll", "Diabeet. Kõrge vererõhk", vene keeles on tema raamatuid ilmunud kümneid.
Kuula Olga Butakovat saates (tõlgib Peeter Liiv) 26.05.2016

 

RENE BÜRKLAND on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Ta on neli aastat õppinud Nanjingi ja Bejingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimravi, gigong'i ja tuina massaaži. Praegu võtab ta Hiina meditsiini keskuses vastu patsiente, õpetab Hiina meditsiini ja qigong'i. Tema esimene raamat "Tervise alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele" ilmus 2014. aastal ning võeti lugejate poolt erakordselt hästi vastu. Hiina meditsiini toitumisteraapia lähtub inimese konstitutsioonist, eripäradest ja haigustest. Rene Bürklandi teisest raamatust "Tark tee terviseni. Hiina toitumisteraapia tervise tugevdamiseks ja haigustest paranemiseks" saab teada, milline toit sobib erinevatele kehatüüpidele, kuidas valida toitu vastavalt aastaaegadele, millised toidud sobivad külmetushaiguste, seedeprobleemide, ülekaalu, väsimuse, valude ja teiste tervisehädade korral. Sel moel valitud toit tugevdab organismi, aitab ennetada haigusi ja nendest kiiremini terveneda.
Alkeemia kadeemia XVII vestlusring ja Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus toimus Tallinnas, Rahvusraamatukogu suures saalis 12. oktoobril 2016
Kuula Rene Bürklandi saates 20.10.2016

 

*

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud