Hallo, Kosmos! 251: Doktor Riina Raudsik energiakriisist kehas (6)

Millest saavad haigused alguse?

Sel pühapäeval, 14. veebruaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks arst doktor RIINA RAUDSIK

Tartus sündinud Riina Raudsik õppis H.Treffneri Gümnaasiumis ja Laste Muusikakoolis. Tema ema oli hambaarst, isa näitleja ja korvpallur, mis sai kireks ka väikesele Riinale ning nii viis tee teda Tartu Riiklikusse Ülikooli Kehakultuuri teaduskonda, ta mängis ka Eesti noortekoondises ja TRÜ naiskonnas. Raske põlvetrauma 1971. aastal hakkas takistama spordiga tegelemist ja viis  teda biokeemia õppejõu dr Aili Paju utsitamisel üle arstiteaduskonda. 1977. aastal lõpetas ta kirurgia erialal, spetsialiseerus anestesioloogiks ning töötas kolm aastat Tallinna kiirabis kardioloogilises ja reanimatoloogilises brigaadis, seejärel töötas ta pikemalt anestesioloog-reanimatoloogina. 1984. aastal astus Riina Raudsik ordinatuuri kardioloogia erialal ja peale selle lõpetamist 1986. aastal asus tööle kardiloogina Tallinna Kiirabihaigla (PERH) infarkti osakonda. 1989. aastal sai ta kutse minna tööle esmatasandi arstiks oma elukohta Jürisse, kus on tänaseni tervisekeskuse juhataja ja arst. Alates 1991. aastast on ta töö kõrvalt tegelenud vibroakustilise teraapiaga.

Ta on pidanud loenguid teemadel, mis puudutavad inimese tervist, energeetikat, antidepressante, tervislikku toitumist, adekvaatset veetarbimist, liikumise tähtsust, põletike olemust organismis, keha loomuliku paranemise võimalusi, keha füsioloogiat, biokeemiat, energiatootmise protsesside olemust ja keha happe-alus tasakaaluga seonduv temaatika (pH). "Tervis on keha dünaamiline tasakaalu seisund, mille organism kindlustab energia tootmise kaudu. Energia on tervise alus ja energiakriis haiguste AINUS põhjus," ütleb doktor Raudsik, kes on palju rääkinud ja kirjutanud sellest, mis viib keha energiakriisini. Riina Raudsikult on ilmunud viis raamatut: "Stress kui asümmeetriline seisund" (2007, koos Aili Pajuga), "Stress ja heliravi" (2008, koos Aili Pajuga), "pH Balance & Vibroacoustic Therapy" (2009), "Eelmäng haigustele", (2013), "Energiakriis. Keha häirekell. Millest saavad haigused alguse?" (2015) – osale autori poolt signeeritud viimati ilmunud teose võitmiseks RAAMATUMÄNGUS saate "Hallo, Kosmos!" facebooki lehel.

 

Saates selgub: 


Mida tähendab energiakriis kehas ning kuidas seda ära tunda ja vältida? 

Millest saavad haigused alguse?

Mis on tervise alustalad?

Miks on vesi meie organismile ülioluline ja millist vett tasub juua?

Kuidas mõjutab meie organismi alateadvus ning meie mõtted ja emotsioonid?

 

Vaata ka doktor Riina Raudsiku kodulehte http://raudsik.com

Uuri lähemalt ka tema loengu "Energia - terve olemise ja isetervenemise võti" kohta 20. veebruaril Tallinnas toimuval Uue ühiskonna loomise konverentsil lehelt uusyhiskond.org

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud