Saatesarja lõigud

Hallo, Kosmos! 272: Dr Yair Maimon - hiina meditsiini tervisetarkused  

Sillast iidse ida ja moodsa lääne meditsiini vahel

Sel neljapäeval, 18. augustil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 21. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Iisraelist pärit Hiina meditsiini arst doktor YAIR MAIMON.


Iisraeli arst dr Yair Maimon on üle 25 aasta tegelenud tõenduspõhise Hiina ja integratiivse meditsiini ravimeetodite ning kliiniliste uuringutega. Ta on õppinud kolledžites ja ülikoolides Inglismaal, Hollandis, USAs ja Hiinas, spetsialiseerudes peamiselt integratiivsele meditsiinile, pediaatriale, günekoloogiale, onkoloogiale. Lisaks traditsiooniline Hiina meditsiini ja taimeravi õpetus, viie elemendi õpetus, jaapani akupunktuur, iidsete meditsiiniliste tekstide uurimine ja palju muudki. Viimastel aastatel on ta töötanud Iisraelis asuvas Lähis-Ida suurimas haiglas, Sheba meditsiinikeskuses, kus on integratiivse onkoloogia uuringute üksuse juhataja. Nende üksus tegeleb nii kliiniliste uuringutega kui ka vähiravipatsientidele täiendravi võimaldamisega: aastatepikkune uurimistöö sadade patsientidega näitab, et Lääne meditsiin koostöös Hiina meditsiini meetoditega aitab tõsta patsientide üldist heaolu ja mõnedel juhtudel ka elumust. Veerand sajandit kliinilist, akadeemilist ja uurimistöö kogemust Ameerikas, Euroopas ja Iisraelis on tänaseks teinud dr Maimonist ühe intergratiivse meditsiini eestkõneleja, kes leiab, et inimese tervise hüvanguks on oluline luua sild iidsete idamaiste tervisesüsteemide tarkuste ja moodsa lääne meditsiini vahel. Ta on töötanud erinevates haiglates ja kliinikutes USAs, Israelis, Hiinas ning on Israeli Täiendmeditsiini Uurimiskeskuse (Israeli Center for Research in Complementary Medicine (NPO)) juhataja, Rahvusvahelise Hiina Meditsiini Kongressi (International Congress of Chinese Medicine in Israel (ICCM)) Iisraeli esimees, integratiivse meditsiini keskuse Refuot juht, Bar-Ilan ülikooli vähiuuringute labori taimse vähiravi uuringu projektijuht. Viimased viis aastat on teda ajakirja The Best iga-aastasel küsitlusel valitud üheks parimaks täiendmeditsiini praktikuks Iisraelis.

Tõenduspõhise Hiina meditsiini esindaja doktor Yair Maimon oli 14. juunil 2016 Tallinnas toimunud onkoloogilist ravi käsitleva tervishoiukonverentsi peaesineja. 


Saates selgub: 

Millist lahendust vähiraviks pakub Hiina meditsiin?

Kuidas ehitada silda iidse ja moodsa tervisetarkuse vahele?

Mis on chi ja kuidas seda endasse koguda?

Kuidas on tervisega seotud teadvus?

Kuidas tasakaalustada yin ja yang?

 

Uuri lisa dr Yair Maimoni kohta tema kodulehtedelt www.yairmaimon.com ja www.lifebiotic.com ning ka lehtedelt http://www.chinese-medicine.org.il ja aimtcm.com

Dr Maimoni juttu tõlgib tema õpilane Hiina meditsiini arst dr Rene Bürkland

Uuri lähemalt dr Rene Bürklandi Hiina meditsiini koolituse kohta tema kodulehelt tervisealkeemia.ee

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür, Rauno Viltrop

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud