Hallo, Kosmos! 258: Mart Noorma: kui palju maksab pilet Marsile aastal 2050? (1)

Lähituleviku kosmoserännud

Sel neljapäeval, 31. märtsil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 3. aprillil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks füüsik, tehnikateadlane ja satelliidimeister MART NOORMA.

Kõlab kolmas osa koostöös Tallinna Teletorniga sündinud teemaõhtute sarjast "Kohtumine kosmoseteadlasega" - saate avalik salvestus 16. märtsil 2016.

Mart Noorma on tuntud aktiivse teaduse populariseerijana. Aastal 2012 pälvis ta Eesti teaduse populariseerimise auhinna, Teadusajakirjanduse sõbra auhind Ökul  ja Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2013. aastal Postimehe poolt aasta inimeseks kuulutatud ja  samal aastal ka Vabariigi Presidendi hariduspreemia pälvinud Noorma on Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 projektijuht, teadust populariseeriva noortesaate "Rakett 69" kohtunik, Tartu observatooriumi vanemteadur ja Tartu ülikooli  optilise metroloogia dotsent,  füüsika instituudi kosmose- ja militaartehnoloogia töörühma juht ning alates 2015. aastast Tartu Ülikooli õppeprorektor. Mart Noorma on õppinud nii Tartu kui Helsingi Ülikoolis, viimasest pärit ka tema magistri ja doktorikraadid, õppis mõnda aega ka Ameerikas Rahvuslikus Standardite ja Tehnoloogia Instituudis.

Kuula Tallinna Teletorni näituse "Elus univerusm" raames toimunud teemaõhtute sarja "Kohtumine kosmoseteadlasega" kahte esimest arutelu astrofüüsikutelt: Laurits Leedjärv teemaga "Kas kosmoloogia vajab elu?" ja Mihkel Kama teemaga "Kosmosejaam Maa ja elukõlbulikud planeedid universumis".

 

Saates selgub:


Mida põnevat leiab asterodide pealt?

Millised takistused pidurdavad kosmoseturismi arengut?

Milline peaks olema see inimene, kes on valmis kosmosesse suunduma?

Millal luuakse Kuu peale esimesed baasid?

Kui palju maksab pilet Marsile aastal 2050?

  

Tallinna Teletorni näitus "Elus universum" on loodud koostöös Tartu Observatrooriumi ja Tartu Ülikooli teadlastega ning on avatud veel kuni aprillikuu lõpuni. Kolmapäeval, 20. aprillil kell 18
õhtul toimub sarja viimane loeng, kus keskkonnafüüsikud Anu Reinart ja Piia Post räägivad "Maast ja ilmast".  Uuri lähemalt facebookist ja kodulehelt www.teletorn.ee

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Margus Müür, Ats Treimaa, Anton Ventsel

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud