Hallo, Kosmos! 260: Kosmonautikapäev 2016: Igor Volke, Madis Võõras, Juhan Aare

Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist

Sel neljapäeval, 14. aprillil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 17. aprillil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" salvestus Kosmonautikapäevalt, kus kõnelesid ufoloog IGOR VOLKE, Eesti Kosmosebüroo juht MADIS VÕÕRAS ja ajakirjanik JUHAN AARE.

Kosmonautikapäev ja saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus Teletornist 12. aprillil 2016

55 aastat tagasi, 12. aprillil 1961 väljus esimene inimene ilmaruumi: kosmonaut Juri Gagarin sooritas maailma esimese kosmoselennu ja lendas Baikonuri kosmodroomilt startinud Vostok 1 pardal 1 tunni ja 48 minutit ning tegi ühe tiiru ümber planeet Maa. Neli aastat tagasi taaselustas ufoloog  Igor Volke Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni – varasematel Kosmonautikapäevadel on
osalenud Jaan Einasto, Ene Ergma, Mart Noorma, Mihkel Kama, Mikk Sarv, Mari-Liis Aru, Kristel Kivari, Iiris, Laura, Müstiline Marion ja teised.

IGOR VOLKE on Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni elustaja. Ta  on legendaarne ufoloog, kes on anomaalseid nähtusi uurinud juba üle nelja dekaadi. Saatekuulajatele tuttav värvikas
tegelane, kelle anomalistika-ampluaasse kuulub väga lai spekter maailma paranormaalset poolt. Ta on aastakümneid jälginud inimkonda, ühiskonda ja kosmost ning nendevahelisi seoseid. Tema sulest on ilmunud ka kaks raamatut: "UFO raamat" (1981) ja "UFO päevikud" (1998).

MADIS VÕÕRAS juhib EASi (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse) Ettevõtlus- ja ekspordi keskuse võrgustike valdkonda, kuhu kuulub ka Eesti Kosmosebüroo. Ta tudeeris Tallinna Tehnikaülikoolis inseneriteadust, magistrikraadi ärijuhtimises sai Tartu Ülikoolist. Tosinajagu aastaid praktilist kogemust inseneritöös ja leiduriametis kogus ta TTTK MISTRA-st, kus ta sai ka kuue patendi kaasautoriks. 11 aastat töötas ta  peainseneri, tegevdirektori ja juhatuse esimehena AS Klementis. Alates 2003 aastast toimetab ta EASis, kus ta muu hulgas on Eesti kosmosebüroo juhina keskendunud Eesti kosmoseäri ja -poliitika arendamisele. Madis Võõras on alates Eesti liitumisest Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA) Eesti delegatsiooni juht ESA juures.

JUHAN AARE on ajakirjanik ja poliitik. Ta sai tuntuks fosforiidisõja ühe avalikustajana 1987. aasta kevadel Eesti Televisiooni saates "Panda". Aastatel 1989–1991 oli ta NSV Liidu rahvasaadik 
ja 1992–1999 Riigikogu liige, 2002-2006 oli ta Eestimaa Rahvaliidu liige. Aastal 2000 sai ta Tallinna Pedagoogikaülikoolis Anu Tootsi juhendamisel magistrikraadi politoloogia alal oma raamatu "Fosforiidisõda 1971–1989" alusel. Praegu teeb ta Tallinna TVs telesarja "Taevariik UFOdega".

Kosmonautikapäev 2016: "Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist"

SETI (Search For Extra-Terrestrial Intelligence) ehk organisatsioon maavälise intelligentse elu otsinguteks loodi Ameerika astronoomi ja astrofüüsik Frank Drake'i poolt 1961. aastal. SETI koondab erinevaid üritusi leida kosmosest tulevaid raadiosignaale, mida saaks tõlgendada intelligentsete olendite saadetuna. 1981. aastal toimus Tallinnas rahvusvaheline SETI konverents, millest tänavu möödub 35 aastat.

Vaata Eesti Kosmosebüroo kodulehte ja SETI instituudi kodulehte.

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tamm, Ats Treimaa, Priit Karind

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud