Hallo, Kosmos! 283: Tähetark Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused

Killukesi metafüüsilisest maailmast

Sel neljapäeval, 17. novembril kell 20 ja kordusena pühapäeval, 20. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks astroloog IGOR MANG.

Kaksikud Sirje ja Igor Smirnov sündisid Tallinnas 15. juunil 1949 Kaksikute märgis pühvliaastal. 17-aastasena saadeti Igor merekooli külmutusmehaanikuks õppima, kus hakkas juba astroloogilisi küsitlusi tegema. 20-aastasena sai ta tööle Draamateatrisse elektrik-valgustajaks, sealt liikus ta Estonia teatrisse samale ametikohale. Seejärel suundus ta õhtukeskkooli ning leidis uue töökoha Kreutzwaldi raamatukogu fotolaboris haruldastest raamatutest fotokoopiate tegijana. Seal sõbrunes ta psühholoog Anti Kidroniga, kes tutvustas teda Veera Karlovna Savendiga, kes kuulus juba esimese Eesti vabariigi ajal Eesti Astroloogia Seltsi ja kellest sai Igori astroloogiaõpetaja, kelle juurde läks Igor esimest korda 5. detsembril 1971 – seda kuupäeva peab ta oma astroloogitee alguseks. Sealt edasi süvenes huvi ajaloo ja müstika vastu. Õpingud jätkusid Tallinna Polütehnilise Instituudi autoteede kateedris, lisaks õppis ta Olustvere tehnikumis mesinikuks, Tallinna spordikoolis massööriks ja EELK Usuteaduse instituudis. Lisaks teatrile ja raamatukogule on ta töötanud Kommunaalprojektis geodeedina, Aegviidus ja Ridalas mesinikuna, mitmes Pärnu sanatooriumis massöörina, Niguliste kirikus tuletõrje öövalvurina ja Toomkirikus peapiiskopi sekretariaadis ekspediitorina. Alates 1981. aastast hakkas Igor soovijaid nõustama ning üle Eesti kultuurimajades, tehastes, vabrikutes, kolhoosides, sovhoosides ja mujal astroloogilisi esinemisi andma.

1990. aastast pühendus Igor täielikult astroloogiale. Tänaseks on ta üle veerand sajandi olnud ka Maalehe kaasautor, kus tema horoskoobid löövad lehe müüginumbrid lakke. Tähetark on oma sõnu teinud elus umbes 15 000 sünnikaarti. Lisaks Eestile Ameerikasse, Inglismaale, Portugali, Prantsusmaale, Soome, Venemaale, Lätti, Leetu, Usbekistani, Tadžikistani. 1998. aastal ilmus Igor Mangil raamat “Riigi sünd ja surm läbi astroloogilise sümboolika”. Üle veerandsajandi on ta korraldanud ka pööripäeva riitusi.

Igoril on olnud mitu kooselu ja abielu, millest ta ei häbene äsjailmunud raamatus "Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused" rääkida. Tema esimene abikaasa oli Nele, kellega abiellus 1980.
aastal, vähem kui aasta pärast noorpaar aga lahutas. Kuhlbarsi tänaval Mainoris käis koos psühholoogide klubi, kus antud astroloogiakursustel kohtus Igor oma järgmise abikaasaga Ülla
Mangiga – ta võttis naise perekonnanime ning neile sündis tütar Maria. Oma praegust naist Küllike Sillingut kohtas Igor krahv Keyserlingi seminaril. Tänaseks on nad Küllikesega koos olnud üle
26 aasta, 1990. aastast, 2015. aastal olid hõbepulmad.

11.11.2016 ilmus Igor Mangil koostöös Katariina Triin Tammertiga raamat "Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused" - autoripoolse pühendusega raamatu võid võita, kui osaled raamatumängus Kosmonautide Klubi seinal facebookis.


Saates selgub:

Milline on meie reaalsuse olemus?

Mida lubavad taevased mustrid uueks, 2017. aastaks?

Mida näitab tähetarga horoskoop Donald Trumpi, Hillary Clintoni, Vladimir Putini, Kersti Kaljulaidi kohta?

Kas ja kuidas mõjutab sodiaagiringi uus, kolmeteistkümnes tähtkuju Maokandja?

Mis on armastuse alkeemia valem

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud