Hallo, Kosmos! 300: Valdur Mikita: metsad maa ja taeva vahel

Mõtisklusi metsarahvast

Sel neljapäeval, 23. märtsil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 26. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks kirjanik ja Tartu Ülikooli vabade kunstide professor VALDUR MIKITA.

Valdur Mikita kasvas Lõuna-Eesti maagilises mikrokosmoses, Suislepas, ja käis sealses mõisakoolis, mille lõpetas 1985. aastal. Tartu Ülikooli lõpetas ta bioloogina, samas ülikoolis semiootika osakonnas kaitses ta aastal 1994 magistrikraadi väitekirja "Normid ja loov käitumine. Harjutustik tavatu mõtlemise arendamiseks" ja 2000. aastal doktorikraadi teemal "Kreatiivsuskäsitluste võrdlus semiootikas ja psühholoogias". Seejärel töötas ta 15 aastat ravimi- ja biotehnoloogiafirmades.

Laiema publiku teadvusse jõudis Valdur Mikita 2013. aastal ilmunud raamatuga "Lingvistiline mets", mis pälvis mitmeid auhindu, teiste hulgas ka Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna. 2015. aasta lõpul ilmus triloogia teine osa  "Lindvistika ehk metsa see lingvistika" ning 2016.  aastal taas-ilmus kolmas osa "Metsik lingvistika: sosinaid kartulikummardajate külast" (mis esmakordselt ilmus aastal 2008). Neis oma tuntumates teostes arutleb ta eesti kultuuri, eestlaste psühholoogia ja eestluse eripära teemadel. Mikitalt on ilmunud veel teoseid "Äparduse rõõm: keele- ja kultuurimänge" (2000), "Rännak impampluule riiki" (2001), "Kirsiõieturundus: visioon alternatiivsest turundusest" (2004), "Teoreem" (2011). Alates aastast 2016 on Mikita Tartu Ülikooli vabade kunstide professor.
Raamatu- ja muusikamängu, kus läheb loosi autori poolt signeeritud triloogia ("Lingvistiline mets", "Lindvistika ehk metsa see lingvistika", "Metsik lingvistika: sosinaid kartulikummardajate külast") ja kirjanik-semiootik Valdur Mikita, kitarrist-helilooja Robert Jürjendali ja ambientmuusik Kaido Kirikmäe ühine sõna ja heli album "Iluküsija", leiab Kosmonautide klubist aadressil facebook.com/hallokosmos.

 

 

Saates selgub:

Milles peitub Eesti metsa maagia?

Kuidas käib kodukandi kodustamine

Miks on oluline äratada endas oma sisemine korilane?

Mil moel on perifeeria maailma mastaabis eriline ja oluline?

Mis on karu-indeks ja kohvitassi-indeks?

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud