Hallo, Kosmos! 249: Ingvar Villido radikaalsest eneseuuendamisest

Teadlikkuse elumuutev jõud

Sel pühapäeval, 31. jaanuaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks teadliku muutuse kunsti õpetaja INGVAR VILLIDO.

Ingvar Villido (Ishwarananda) on pühitsetud kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja juht. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning  selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15 000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Ingvar Villido tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu.  Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, mille lõpetamisega kaasnes luba ja õnnistus alustada õpetamist Eestis. Seejärel alustas ta radža ja buddhi jooga treeningute juhendamist Tallinnas, mis olid ühed esimestest inimese sisemaailma tundma õpetavatest kursustest taasiseseisvunud Eestis ja millest sai alguse protsess, mille tulemusena on tänaseks sadade õpilaste ja vabatahtlikega koostöös rajatud inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetav õppe- ja elukeskkond Lilleorus, Harjumaal. Tänaseks üle 20 aasta tegutsenud Lilleoru keskuse juurde on hetkel rajamisel uus ja suurem Teadliku Muutuse Kunsti Kool AVATUD, et täita kõikide teadlikkuse teel kõndijate õppimisvajadusi. Aastate jooksul on Ingvar Villido saanud pühitsused erinevate vaimsete traditsioonide liinide meistritelt. Aastal 2007 pühitseti Ingvar Villido iidse autentse joogaliini Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks, vaimse nimega Ishwarananda. 2008. aastal asus ta õpetama teadlikkuse praktilist rakendamist enesemuutmise kunsti nime all tuntuks saanud Teadliku Muutuse Kunsti kursuste raames.  Kuna tegu on praktilise õpetusega, mida ei edasta maailmas hetkel keegi teine, toimuvad kursused alates aastast 2010 ka välisriikides, kus Ingvar pühitseb inimesi ka Babaji kriya jooga tehnikatesse.  2013. aastal andsid Ingvar Villido õpilased välja esimese Ingvari raamatu "Ingvar Villido Ishwarananda Suutrad" ja aasta hiljem kirjastasid õpilased CD-plaadi "Mantrad Ingvar Villido Ishwarananda ja Lilleoru kooriga".

Uuri lähemalt 6.-7. veebruaril Tallinnas ja 12.-13. märtsil Viljandis toimuvate Teadliku Muutuse Kunsti kursuste kohta kodulehelt human.ee


Saates selgub:

Mis on teadlikkus ja mis on teadvelolek?

Kes on inimene ja milline on inimene 2.0? Milline on uus paradigma?

Milline on meie mõtete ja tunnete mõju meie reaalsusele ja maailmale?

Kuidas mõjutab meie elu karma?

Miks ja kuidas oma elu radikaalselt muuta?

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür

 

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud