Hallo, Kosmos! 287: Nõelraviarst Heino Tiik tervisest ja paramaailmast

Nõelravi, biorütmid ja -informatsioon, parapsühholoogia ja psi-relv

Sel neljapäeval, 15. detsembril kell 20 ja kordusena järgmisel pühapäeval, 25. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks nõelraviarst HEINO TIIK.

Heino Tiik on sündinud 6. novembril 1933. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna 2. Keskkoolis, seejärel hakkas käima ujumis- ja kergejõustikutrennis. Peagi pälvis ta tunnustuse juba meistritiitlite võitmisega noorteklassis nii ujumises kui ka kergejõustikus. 1952. aastal astus ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna raviosakonda, mille lõpetas 1958. aastal raviarstina. Ka üliõpilasena tuli ta korduvalt Eesti meistriks mitmetel kergejõustikualadel. Mõne aja pärast tegi professor Mihkel Kask Tiigile ettepaneku tulla õppejõuks Tartu Ülikooli hügieenikateedrisse ning peale lõpetamist asus tööle arstiteaduskonna hügieenikateedri assistendina. Seejärel astus ta aspirantuuri ja kirjutas väitekirja, milles käsitles eesti üliõpilaste kehaehitust ja tervist ning mille kaitses 1965. aastal ja sai meditsiinikandidaadi kraadi. Pärast aspirantuuri jätkas Tiik tööd hügieenikateedri assistendina.

Aastal 1966 asus Tiik tööle Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalise kasvatuse ja spordi kateedri vanemõpetajaks, kaks aastat hiljem valiti ta kehalise kasvatuse ja spordi kateedri dotsendiks. 1973–1976 oli ta kehalise kasvatuse aluste kateedri juhataja. Aastatel 1977-1989 töötas ta Pedagoogilise Instituudi mediko-bioloogiliste distsipliinide kateedri dotsendina ja luges üliõpilastele hügieeni, spordimeditsiini ja sportliku treeningu aluseid. Tiik tegutses 1960. aastatel Nõukogude Liidu kümnevõistluse koondise ja Eesti kergejõustikukoondise arstina ja mittekoosseisulise Tartu kehakultuuri dispanseri arstina. Tallinnas jätkus tema tegevus Mererajooni laste spordikooli arstina. Nõelravi on ta õppinud lisaks Eestile ka Inglismaal, Prantsusmaal, Venemaal ja Hiinas (Hiina Traditsioonilise Meditsiini Instituudis, kus õppis lisaks nõelravile ka närvistimulatsiooni, eriti pikkade nõelte viimist siseorganitesse, Hiina massaaži, Qi gong’i ja tai chi’d ning võttis põhjalikult läbi Hiina herbaalfarmakoloogia). 1988. aastal tehti Tiigile ettepanek osaleda ÜRO juures tegutsevas akupunktuuri nomenklatuuri töörühmas nõunikuna, ta võttis selle rühma tööst osa viis aastat. Alates 1990. aastast töötab Tiik litsenseeritud nõelraviarstina Soomes. Heino Tiigil on kolm poega ning kolmteist lapselast.

Äsja ilmus Heino Tiigi raamat "Nõela vägi", mis teeb tagasivaate tema värvikale eluteele, sportlasekarjäärile, tutvustab arstina kogutud tarkusi ning pakub veidi põnevust ka parapsühholoogia huvilistele. Raamatumängu, kus läheb loosi 2 autori poolt signeeritud teost, leiad Kosmonautide Klubi seinalt facebookist.

 

Saates selgub:

Milline on inimese energeetiline süsteem, mida saab nõelraviga mõjutada?

Mis on biorütmid ja bioinformatsioon?

Mis on tervis ja miks me jääme haigeks?

Mida kujutas endast NL ajal välja töötatud psi-relv ehk psühhotroonnre relv?

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud