Hallo, Kosmos! 271: Jooga tõelisest olemusest – Anne Kalvi, Erna Tamm, Ragnar Kurm

Milline on jooga tee?

Sel neljapäeval, 11. augustil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 14. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks jooga-asjatundjad ANNE KALVI, ERNA TAMM, RAGNAR KURM


Kõlab 5. augustil 2016 Sännas tervise ja teraapiate suvekoolis "Inimese vägi ja looduse jõud" toimunud saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus.

 

ANNE KALVI töötas 22 aastat Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas õppejõuna intellektuaalomandi ja autoriõiguse valdkonnas ning tegeles mitmesuguse praktikaga, sh oli ajakirja Juridica tegevtoimetaja, nõustas mitmesuguseid Eesti ja rahvusvaheliste teadus-arendusprojekte. Aastal 1999 alustas ta joogapraktikaga. Aastatel 2004-2005 osales ta Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate kursusel, 2008-2012 läbis rahvusvahelised joogaõpetajate kursused Krishnamacharya õpetustraditsioonis, seejärel õppis samas õpetustraditsioonis joogateraapiat. Jooga ja selle osaks olev joogateraapia tähendavad tema jaoks elukestvat õppimist, mille põhilised allikad on Joogasuutra, isiklik igapäevane joogapraktika ja Veedamantrate laulmine, kogenumad õpetajad-joogaterapeudid ning kõik õpilased oma toredate ning mõnikord parajat väljakutset pakkuvate erisustega. Aastatel 2006-2010 tegeles ta ka inglitemaatikaga. Individuaaltundide juhendamisega alustas ta 2009. aastal, mullu sügisest õpetab ta ka joogateraapiat ning kulgeb mööda jooga teed.

 
ERNA TAMM avastas endas huvi jooga vastu kui uuris 1985. aastal ilmunud esimest eestikeelset joogaraamatut E. Loo "Võimle terviseks". Aastal 1989 alustas ta esimese ametliku joogaõppega TM raames, millega kaasnesid asanad ja pranajama. 1999. aastal soovitas tema õpetaja Holger Oidjärv hakata joogat teistele õpetama, mis õpetaja Jaan Jagomäe käe all teoks sai ning joogatunde annab Erna Tamm tänaseni. Alates 2003. aastast on ta juhendanud joogakursusi Tartu Rahvaülikoolis. 2004–2005. aastal läbis ta Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate põhikursuse, alates 2008. aasta kevadest täiendas ta end Krishnamacharya traditsioone jätkaval rahvusvahelisel 4-aastasel Teacher Trainer koolitusel, mida viisid läbi Hanna Staaf ja Karina Freij, kes olid Krishnamacharya Healing and Yoga Foundation (KHYF) liikmed ja Rootsi Joogakooli (Yogaskolan) asutajad ning samuti ka õpetajad. Ta on läbinud ka Art of Living baaskursused ja õppinud Alexanderi tehnikat. Teda huvitab aiandus ja ravimtaimed ning põhielukutselt on ta kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja Tartu Annelinna Gümnaasiumis.

Alates oktoobrist saab Põlistarkuste ja rahvaravi koolis Anne Kalvi ja Erna Tamme juhendamisel õppida joogateraapiat. Uuri lisa kodulehelt www.tarkustekool.ee

 

RAGNAR KURM uuris keskkoolis huviga reaalaineid, talle pakkus pinget matemaatika, fraktaalmatemaatika, 3d modelleerimine (arvutusmudel), kristallide kasvatamine, elektroonika.  Bakalaureusekraadi sai ta Tallinna Tehnikaülikoolist IT erialal. Leiba on ta teeninud tarkvaraarendajana, ta töötas 10 aastat Uninet-is ning kolm aastat Võrumaa kutsehariduskeskuses IT õpetajana, tänasel päeval tegutseb ta Wunderkraut'is tarkvaraarendajana. Kutsehariduskeskuses töötades viis ta ellu unikaalse õppeprojekti "Ideest Teostuseni". Alates 20ndatest eluaastatest alates on Ragnar Kurm juhendanud jooga tunde põhiliselt Tallinnas, ka mujal üle Eesti. Ta on läbinud rahvusvahelise joogaõpetajate koolituse, mis kestis 4 aastat ja sisaldas 500 ainetundi. Kaks aastat õppis ta Austrias rahvusvahelisel koolitusel India õpetaja juhendamisel iidset veedalaulu. Enesearengu toetamiseks laiemalt arendas ta välja portaali www.vikerkaaresild.org. Tal on väga laialdased huvid: füüsika, tehnika, elu põhiväärtused, ökokogukonnad, eluvormid maa peal/sees/väljas, inimese sisekosmos (mõtte-tunde-tahtemaailm), insener-lahenduste loomine, IT turvalisus, füsioloogia/anatoomia/tervis, konstellatsioonid. Praegusel ajal tegeleb Ragnar Kurm selliste õpetustega nagu Sisekaemuse seminar ja Praktiline tšakraseminaride sari.

 
Saates selgub:

Mis on jooga tõeline olemus?

Miks jooga tekkis Indias ja mitte näiteks Eestis?

Millest räägib jooga alusteos Patandžali joogasuutrad?

Mis on joogateraapia ja kuidas see inimest tervistab?

Kuidas transformeerida teadvust ja mõjutada meelt?

Kuidas elada joogi eluviisi tänapäeva maailmas - on see üldse võimalik?

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Ats Treimaa, Margus Müür, Sirje Raud

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud