Hallo, Kosmos! 232: Uni ja unenägemine – Kene Vernik, Maarja Korstnik, Leonhard Järvis

Hea uni ja unenägemise kunst

Sel pühapäeval, 27. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks une ja unenägemise asjatundjad KENE VERNIK, MAARJA KORSTNIK, LEONHARD JÄRVIS.

KENE VERNIK on unetehnoloog. Aastal 2009 omandas ta Akadeemias Nord bakalaureusekraadi psühholoogia erialal. 2012. aastal läbisi ta kognitiiv-käitumisteraapia sissejuhatava kursuse ning ta on end täiendanud kursustel ka Edinburghi Ülikoolis ja Soomes. Aastatel 2006–2010 töötas Kene Tartu Ülikooli Psühholoogiakliinikus unearsti Dr. Tuuliki Hioni assistendi ja unetehnoloogina. Kene Vernik on olnud noorte eeskõnelejaks ettevõtlike noorte konkursil "Entrum" ja noori tööeluvalikute tegemist toetavas projektis "Nupp tööle". Hetkel täiendab ta end Tartu Ülikooli magistrantuuris kliinilise psühholoogia erialal, arendab unealast veebiappi Fitsleep ja jagab unealast nõu Hea Une Keskuses.
Kene Vernik on ka laulja: "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja finalist, osalenud ansamblites Depoo ja Mimicry ning teinud ka soolokarjääri nime all Kene.

Vaata Hea Une Keskuse kodulehte uneuuring.ee

MAARJA KORSTNIK on teadliku unenägemise töötubade korraldaja Euphoria Dream Teams ja Lucid Dreaming Gym raames. Ta on tegelnud nii Tiibeti unejooga, šamanistlike teadlike unenägemise praktikate kui ka läänelikumate Lucid Dreaming'u tehnikatega. Unenäolised seisundid koos heli ja meditatsiooniga on ta kasutusele võtnud ka loovuse äratamiseks ning annab seda edasi loovuse teemalistes töötubades. Maarja on õppinud Tallinna Ülikoolis kujutavaid kunste ja helidisaini ning omandanud magistrikraadi IT valdkonnas, kus ta tegutseb ka ettevõtjana. Noorpõlvest saadik on teda huvitanud muusika, film ja erinevad maailmapildid, mis on pannud teda hiljem elus maailma mitmeis paigus ringi rändama. Loovuse ja avastamise juures peab ta aga ka oluliseks enese keskme hoidmist, mille tarvis peab headeks töövahenditeks meditatsiooni ning üleüldist teadlikuse arendamist.

Vaata Dream Teams Euphoria kodulehte dreamteams.ee

LEONHARD JÄRVIS on juba väiksest peale teadlik unenägija. Peale 55. keskkooli lõppu sai temast maopüüdja ning kaks aastat hiljem asutas ta koos oma venna ja sõbraga firma, mis tegeles madude kasvatuse ja madudest saadavate saaduste turustmisega. Aastast 1994 astus ta turvalisse julgoleku tagamise maailma ning on selle teemaga tegelenud senini ühes suurimas krediidiasutuses. Ta on abielus, poja ja tütre isa. Paralleelselt igapäeva toimingutega on Leonhard juba varajasest noorusest peale tegelenud ennast ümbritseva maailma kaardistamisega erinevates reaalsustes, paigutades igapäevaselt elulisi puzzle kilde kokku suure pildi saamiseks. See rada on viinud teda kokku erinevate jõudude, teadvuste kui ka täheinimestega, kellest igaüks on jätnud oma jälje ja puudutuse tema olemusse.


Saates selgub:

Mis kell minna magama, kas magada jahedas või soojas, mis kell enne und süüa ehk milline peaks olema meie une hügieen, et hästi magada ja välja puhata?

Mis on lucid dreaming ja kuidas praktiseerida teadliku unenägemise kunsti?

Millised on peamised unehäired ja kuidas neist vabaneda?

Mida arvata aborigeenide muinasunest?

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud