Saatesarja lõigud

Hallo, Kosmos! 314: Seitse aastat sise- ja väliskosmilisi audiorännakuid

Saate autori lemmikud läbi aegade 2010-2017

Sel neljapäeval, 29. juunil 2017 kell 20 ja kordusena pühapäeval, 2. juulil kell 14 kõlavad saates "Hallo, Kosmos!" parimad palad läbi aegade - saate autor Ingrid Peek jagab kuulajatega killukesi oma lemmikutelt: FRED JÜSSI, ECKHART TOLLE, EINAR LAIGNA, ÜLO VOOGLAID, VALDUR MIKITA, THULE LEE, IGOR VOLKE ja muusikud.

Raadio 2 üks populaarsemaid saateid "Hallo, Kosmos!" siirdub pausile, kuna saate autor Ingrid Peek asub alates augustikuust Vikerraadio peatoimetaja ametisse. Loomulikult ei kao kuhugi seitsme aasta jooksul eetrisse jõudnud üle kolmesaja saate, kus ligi nelisada külalist on kuulajatega oma maailmavaadet jaganud - kõik need sise- ja väliskosmilised audiorännakud jäävad ülekuulamiseks R2 arhiivi.

Saade "Hallo, Kosmos!" startis Raadio 2 eetris 13. juunil 2010, sel nädalal jõuab eetrisse 314 saade. Sellesse ajavahemikku mahub kokku ligi nelisada külalist meilt ja mujalt. Saatekülaliste hulgas on olnud teadlasi, muusikuid, enesearengu edendajaid, arste, vaimulikke ja religiooniuurijaid, psühholooge ja terapeute, šamaane ja nõidu, vabamüürlasi ja vandenõude uurijaid, preestreid, ufolooge, folkloriste, metafüüsikuid, looduskaitsjaid, pärimusekandjaid ja muude valdkondade esindajaid.

Lisaks Eesti oma ala asjatundjatele on saatekülalisteni oma ilmavaadet tutvustama jõudnud külalisi Ameerika Ühendriikidest, Venemaalt ja sealsest Tõva Vabariigist, Inglismaalt, Indiast, Tiibetist ning ka Ungarist, Austraaliast, Ukrainast, Puerto Ricost, Mehhikost, Norrast, Brasiiliast Amazonase vihmametsast, Iirimaalt, Iisraelist, Argentiinast, Itaaliast, Islandilt, Taevast ja Põrgust. 39 saadet on olnud inglise keeles, 10 vene keeles ja üks rootsi keeles. Väliskülalistest on tuntuimad tegelased tõenäoliselt Eckhart Tolle ja Kim Eng, Brandon Bays, David Icke, Doreen Virtue, Nick Pope, Veet Mano, Olga Butakova, Darpan, Estas Tonne, Vladimir Megre, Mona Polacca, Drukmo Gyal ja paljud teised tegijad.

314 saatest 41 on helipurki püütud avalikel, publikuga salvestustel - nende seas näiteks Alkeemia Akadeemia arutelud ja traditsiooniline iga-aastane Kosmonautikapäeva tähistamine. Raadiokuulajateni jõudnud ka (koos sellenädalase saatega) 13 kollaaž-saadet, mis koosnevad erinevate saatekülaliste mõttekillukestest. Selle aja jooksul on saadet on R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud 2,3 miljonit korda.

Saatel "Hallo, Kosmos!" on facebookis 18 705, instagramis 2528 ja twitteris 227 fänni, kus hallokosmonautide kogukond jätkab tegutsemist ka siis, kui saadet enam R2 eetrist ei kuule.

Saate helivõlurid on Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür, Siim Ammon, Rauno Viltrop ning avalikel salvestusel Kaspar Karner, Ats Treimaa, Priit Karind, Aili Jõeleht.

Kuula ka kõiki varasemaid saated R2 ARHIIVIST ja vaata kodulehte hallokosmos.ee.

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

  

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür, Siim Ammon, Rauno Viltrop, Aili Jõeleht, Kaspar Karner, Ats Treimaa, Priit Karind

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud