Hallo, Kosmos! 259: Katrin Saali Saul ja Tiit Kõnnussaar elutervest kärgperest

Kuidas toimida, et lapsed ei saaks haiget?

Sel neljapäeval, 7. aprillil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 10. aprillil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks perekonna psühhoterapeudid KATRIN SAALI SAUL ja TIIT KÕNNUSSAAR.

Kõlab 23. märtsil 2016 Von Krahlis toimunud "Alkeemia Akadeemia XVI: Eluterve kärgpere" salvestus.

KATRIN SAALI SAULi emapoolne sugupuu pärineb Venemaalt, Uuralite jalamilt, põimudes õnneliku juhuse juhtimisel isapoolse eesti suguvõsaga. Kahest eri rahvusest vanemad on võimaldanud tal ammutada väge mõlema rahva kultuuripärandist. Humanitaarteaduste magistrikraadi inglise kirjanduses sai ta Tartu ÜlikoolistProfessionaalse Psühholoogia Erakoolist omandas ta psühholoogiline nõustaja eriala ja perekonna psühhoteraapia väljaõppest pereterapeudi ameti. Lisaks on ta läbinud mitmed ebatraditsioonilisemad ja maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused - Holistilise Teraapia Instituudis õppis ta holistilist regressiooniteraapiat, Larissa Renari meistriklassides aga täiendas end naiselikkuse teemadel. Oma praktikakogemust on ta rikastanud Tallinna Psühhiaatriahaigla esmaste psühhooside osakonnas, olnud koolitaja Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuses ja töötanud Raasiku valla psühhoterapeudina. Alates 1997. aastast on Katrin Saali Saulil terapeudi erapraksis. Katrin Saali Saul on Heateo Sihtasutuse partner. Ta loeb loenguid Holistilise Teraapia Instituudis pereteraapiast ning korraldab koolitusi naistele naise arhetüüpide teemal. Katrin Saali Saul on kolmandat korda kooselus, ta on kahe poja ja ühe tütre ema. Tema sulest on ilmunud kaks raamatut: "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma" (2015) ja kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat" (2016) - võitmaks endale  autoripoolse pühendusega teos, osale RAAMATUMÄNGUS Kosmonautide Klubis.

TIIT KÕNNUSAAR on pereterapeut, kelle tihedam töö pereteemadega algas 1993. aastal, mil ta käivitas ajalehe "Noore Pere Leht", millest aastal 1994 sai ajakiri "Pere ja Kodu". 1998. aastal asutas ta psühholoogia-, lastekasvatus- ja juhtimisraamatute väljaandmisele spetsialiseerunud kirjastuse Väike Vanker. 2005. aastal asus ta Selfi Erakoolis õppima suhtlemistreeneriks ja koolitajaks, seejärel lõpetas Gordoni Perekooli ja Õpetajate kooli treeneri väljaõppe ning tegeleb ka juhtide koolitamise ja konsulteerimisega. Aastal 2009 läbis Tiit Kõnnussaar PREP-Paarisuhtekoolituse koolitajate väljaõppe ning sellest ajast alates viib koos oma abikaasa Auliga läbi ka paarisuhtekoolitusi. 2009. aastal asutasid nad mittetulundusühingu MTÜ Teokarp, mis pakub lastekasvatusteemalisi loenguid ja koolitusi nii lapsevanematele kui lasteaedade kasvatajatele ja õpetajatele. Samal aastal otsustas ta oma psühholoogiaalaseid teadmisi tõsisemalt täiendama hakata ja asus teise kõrghariduse saamiseks õppima Tallinna Ülikoolis psühholoogia erialal, mille lõpetas aastal 2015 Cum Laude. Ta on õppinud ka Tallinna Psühhodraama koolis, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse poolt korraldatud väärtuskasvatuse täiendõppe kursustel väärtusarenduse nõustajaks, läbis SA Kiusamise Vastu ja Turu Ülikooli poolt korraldatud koolitajate väljaõppe ja sai KiVa instuktoriks ning on läbinud pereteraapia koolituse. Alates 2013. aastast töötab Tiit Kõnnussaar Tartu Ülikoolis lepingulise õppejõuna ning viib läbi videotagasisidega suhtlemisoskuste praktikume nii õpetajaõppes, täiendkoolitustes kui ka teiste erialade magistriõppes ning alates 2015. aastast töötab Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridustteaduskonnas suhtlemise õpetajana. Tänasel päeval on tema prioriteediks pereteraapia praktiseerimine. Tiit Kõnnussaar on teist korda abielus, kahe poja isa.

 

Saates selgub:

Mida tähendab eluterve kärgpere?

Kuidas toimida peale lahkuminekut nii, et lapsed ei saaks haiget?

Millised on õnneliku paarisuhte neli olulist igapäevast küsimust?

Kuidas organiseerida uus pere-elu vastavalt lapse vajadustele?

 

Vaata ka Katrin Saali Sauli kodulehte www.katrinsaalisaul.ee ja Tiit Kõnnussaare kodulehte www.isale.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür, Aili Jõeleht, Virgo Mäe

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar