Hallo, Kosmos! 273: Loodushelide salvestaja-kasutaja Ivar Vinkel helide mõjust

Helide maagiline maailm

Sel neljapäeval, 25. augustil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 28. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks helikeskkondade salvestaja ja vibroakustika ekspert IVAR VINKEL.

Ivar Vinkel õppis Tallinna Riiklikus Merekoolis tüürimeheks, hiljem omandas ta Tartu Ülikooli Avatud Ülikoolist bakalaureusekraadi ning Tallinna Ülikoolist sotsiaalteaduste magistri kraadi psühholoogias, tema magistritöö teemaks oli "Looduslike helitaustade salvestiste katseruumis kuulmisel tekkivatest enesetunde muutustest". Ta on töötanud Harju raadios, Raadio B3-s ning aastatel 1993-1995 Raadio 2-s uudistetoimetaja ja autorisaate "Sisemaailmad. Helirännud" autor-toimetajana. Ta on töötanud ka muusikaäris Lasering.

Alates 1998. aastast tegeleb ta looduslike helikeskkondade salvestamisega, nende salvestiste produtseerimise ja levitamisega, heli mõju-alase nõustamise ning vibroakustilise teraapiaga. Vibroakustilist teraapiat õppis Ivar Vinkel Eestis ja Soomes ning on seda rakendanud näiteks Tallinna Laste Turvakeskuses ja Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuses, kus ta on vibroakustika ekspert tänaseni. Tema rikkalikku täiendkoolitusse kuulub ka muusikateraapia, digitaalaudio, (keskkonna)mürateemalised seminarid, bioeetika ja terviseteemad, pereteraapia ning palju muudki. Ta on osalenud mitme teadusürituse korraldamises, esinenud seminaridel ja konverentsidel, andnud loenguid ning avaldanud nii loodusheli toime kui vibroakustilise teraapia teemalisi teaduspublikatsioone.
 
Ivar Vinkeli avaldatud CD-d: "Linnuhommik Altja jõe ääres" (2014), "Mere randumine Undva panga all" (2008), "Võsu jõe sillerdus" (2004), "Saaremaa küla ja loodus: pärandmaastike hääli" (2004), "Kasari delta" (2001), "Ööbikutund" (2000), "Tormise tuule helinad" (1999), "Meri Panga panga all" (1999) ja "Linnuhommik Matsalu metsas" (2006) - viimase plaadi koos autoripoolse pühendusega võid võita endale muusikamängus, mille leiad kosmonautide klubist facebookis. Avalikkusele saadavalolevaid salvestisi eeltoodule lisaks leiab tema kodulehelt www.vinkelheli.com.

 

Saates selgub:

Mis on heli ja kuidas see inimesele mõjub

Kuidas aga mõjuvad meile müra ja vaikus

Mis on heli universaalid?

Mil moel mõjutavad erinevad loodushääled meie meeleolu?

Mis on vibroakustiline teraapia ja mille puhul mõjub ta tervistavalt?

 

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Margus Müür

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud