Hallo, Kosmos! 264: Virgo Mihkelsoo isetervendamismeditsiinist  

Kuidas oma sisemise doktoriga ühendust saada?

Sel neljapäeval, 12. mail kell 20 ja kordusena pühapäeval, 15. mail kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" saatekülaliseks teadlane ja mahetalunik VIRGO MIHKELSOO. 

Virgo Mihkelsoo sündis 1941. aastal talunikuperes Valgamaal, Paju külas, Viiral. 1949. aastal küüditati ta koos vanematega Siberisse, kust asuti tagasiteele üheksa aasta pärast. 1966. aastal lõpetas ta Peterburi Tehnikaülikooli – ta on erialalt elektrofüüsik ning ta on sel alal saanud ka tehnikakandidaadi kraadi, mis on praegu võrdne doktorikraadiga. Virgo Mihkelsoo on töötanud Eesti Teaduste Akadeemias, algul noorem-teadusliku töötajana ning hiljem teadusliku sekretäri ja lasertehnika peakonstruktori ametis. Lõpuks sai temast Tartu Ülikooli lasermeditsiini ja bioloogia labori juhataja. Tal õnnestus peaaegu kõik uuringute tulemused ja tööd viia praktiliste rakendusteni. Sealhulgas võib ära märkida rekordiliste impulssmagnetväljade saamist, optiliste elementide töökoja käivitamist, magnetseadmete ja laserite eksporti, laserite kosmosesse viimist. Arvutiga juhitava eksimeerlaser-spektromeetri väljatöötamise ja rahvamajandusse juurutamise eest sai Virgo Mihkelsoo 1989 aastal Nõukogude Liidu Ministrite Nõukogu Preemia laureaadiks, osaledes peakonstruktorina Nobeli preemia laureaadi A. M. Prohhorovi poolt juhitud töörühma koosseisus. Koostöös erialaarstidega tegeles Virgo alates 1989. aastast Tartu Ülikoolis ravi eesmärgil laserkiirguse rakendamisega meditsiinis: loodi katseseadmeid, korraldati rahvusvahelisi seminare, ülikooli raamatukogus avaldati lasermeditsiinialaseid bülletääne, raviasutustes võeti kasutusele mitmeid lasermeditsiinilisi seadmeid jne. Samas tegeles Mihkelsoo erinevate laser- ja biomeditsiiniliste seadmete ettevalmistamisega tootmiseks projekteeritud Tartu Ülikooli eksperimentaalses katsetootmistehases.

Alates 1993. aastast taastab ta ja peab vanaisa talu sünnikohas Valgamaal. Koos abikaasa Ljudmillaga on ta pühendunud tatrakasvatusele ja mesilaste pidamisele eelkõige tatraõiemee saamiseks. Virgo Mihkelsoo  tegeleb tatra, ravimtaimede ja mesindussaaduste tarvitusele võtmisega tervenemise ning ravi eesmärgil juba 20 aastat ning Eesti Maaeluministeerium tunnustas tänukirjaga nende ettevõtet Remedyway Eesti tatra väärindamise ja kvaliteetsete toodete turule toomise ning tatra propageerimise eest. Eestimaa Talupidajate Keskliit tunnustas 2012. aastal konkursil "Eesti parim talu" alternatiivset suunda arendavate talude seas 2. koha vääriliseks Virgo ja Ljudmila Mihkelsoo Viira talu, Valgamaal. Ta on raamat-teatmike "Toome oma tervise tagasi" (2008) ja "Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused" (2013) kaasautor. Mai lõpul ilmub Virgo Mihkelsoo ja tema tütre Nelly Vahtramaa (kes osaleb koos isaga ka saates) koostöös valminud uus raamat "Isetervendamine: kunst ja praktika". Kosmonautide Klubist facebookis leiad raamatumängu, kus võid võita endale autori poolt signeeritud komplekti "Isetervendaja käsiraamat" + "Isetervendamine: kunst ja praktika".

 

Saates selgub: 

Mis on isetervendamismeditsiin

Kuidas saada kontakti oma sisemise doktoriga

Millised on levinumad tervisemüüdid

Mille poolest on mesi tervisele imeliselt kasulik?

Mil moel mõjutab vesi meie tervist ja millist vett juua?

 

Vaata ka Virgo Mihkelsoo kodulehte www.remedyway.ee ja facebookilehte.

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Margus Müür, Monika Tamm

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar