Hallo, Kosmos! 243: Ringo Ringvee ja Toomas Erikson pühadest ja pühadusest

Live on air @ #Raadioplats!

Sel pühapäeval, 20. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks usuteadlased ja religiooniuurjad RINGO RINGVEE ja TOOMAS ERIKSON.

Otsesaade läheb eetrisse Raadio 2 välistuudiost Vabaduse väljakult, Jaani kiriku eest! #Raadioplats

RINGO RINGVEE on lõpetanud Helsingi Ülikooli religiooniloolasena. Tema Helsingi Ülikoolis tehtud magistrikraadi teemaks oli "Marcus Garvey's Discourse in the History of the Rastafari Movement", Tartu Ülikoolis tehtud doktorikraadi teemaks "Riik ja religioon nõukogudejärgses Eestis 1991-2008". Alates 1998. aastast on ta õpetanud religiooniga seotud õppeaineid paljudes erinevates Eesti kõrgkoolides: Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja mujalgi. Ringo Ringvee on juhtinud religiooniteemalist saatesarja "Usu jõud" Klassikaraadios,  pidanud religiooni käsitlevad ettekandeid erinevatel konverentsidel ja seminaridel nii kodu- kui välismaal, avaldanud valdkonda puudutavaid artikleid nii meil kui mujal, ka näiteks mainekas briti ajalehes The Guardian. Igapäevaselt kohtab teda Siseministeeriumis, kus ta töötab usuasjade osakonna nõuniku ametis, olles spetsialistiks riigi ja religiooni vaheliste suhete korraldamises. Ta on üks Raadio 2 neljapäevaõhtuse reggaesaate "Bashment FM" saatejuhtidest ja samanimelise pidudesarja eestvedajatest ning samuti üks maailmamuusikasaate "Etnokonservid" saatejuhtidest.

TOOMAS ERIKSON on eesti õigeusu vaimulik. Ta on õppinud Tallinna Platoni õigeusu seminaris, Tartu Teoloogia Akadeemias, lõpetanud Tartu ülikoolis usuteaduskonna bakalauruseõppe ning praegu lõpetab ta Tartu Ülikooli religiooniuuringute magistriõpet. Ta on pühitsetud Tartu piiskop Eelija poolt Eesti Apostelliku Õigeusu Kiriku (EAÕK) diakoniks. Toomas "Don" Erikson on Raadio 2 pühapäevaõhtuse maailmamuusikasaate "Etnokonservid" üks saatejuhte ning mängib juba eelmise sajandi 90ndate keskpaigast inimestele pidudel muusikat – pealmiselt Jamaika muusikat selle erinevates esinemisvormides, etnomuusika sugemetega tantsumuusikat ehk world beat'i ja muud maailmamuusikat. Ta on olnud kahe saundsüsteemi ja kultuurilise koosluse asutajaliikmeks, milleks on Sensi Bass ja Athens Sound.

 

Saates selgub:

Mis on jõululoo tegelik tähendus?

Mida mittekristlikus maailmas jõuluajal tehakse ja tähistatakse?

Mis on pühadus? Milleks on hea pühalik aeg?

Kas ja milleks on inimesel vaja usku?

 

Uuri lisa ka saatekülaliste saadete "Bashment FM" (N kell 20-21) ja "Etnokonservid" (P kell 19-20) kohta.

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje Raud.

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud