"Hallo, Kosmos!" 139: Lendava Kotka indiaanijutud

Sel pühapäeval, 21. juulil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"külaliseks Põhja-Ameerikast pärit indiaanipärimuse kandja ja tseremooniameister RUPERT ENCINAS.

Rupert Encinas on Ameerikast pärit põlisrahva esindaja, oma rahva pärimuse kandja ja tseremooniameister. Igapäevaselt töötab ta oma kogukonna hüvanguks, nõustades lapsi, noori ja täiskasvanuid ning õpetab oma rahva keelt ja kultuuri. Tema indiaaninimi on Ba’ag Da ehk Lendav Kotkas ja päritolult on ta Tohono O’odham indiaanlane Arizonast. Nende 5 x 11 miili suurune reservaat asub Tucsoni lähedal ja hõimus on umbes 20 000 inimest. Rupert Encinas kuulub oma hõimu traditsioonide säilitamise komiteesse, mis hoolitseb tseremooniate ja kultuuri kestvuse eest – õpitakse tundma legende, lugusid, laule, räägitakse vanade inimestega, kogutakse ja jagatakse oma rahva pärimust.

 

Saates selgub:

Mida teevad indiaanlased mitmepäevasel päikesetantsu tseremoonial?

Kuidas ja millest lõi Looja maailma ja kõik selles oleva ja elava?

Miks on higistamistelgi tseremoonias neli ringi?

Kuidas Suure Vaimuga ühendust saada?

 

Loe lähemalt Ruperti indiaaniõpetuste laagri kohta "Kogukondlikud tseremooniad - mõistmine, ühtsus ja koostöö" 20.-21. juulil Lilleorus

Uuri 25.-28. juulil Juminda poolsaarel toimuva Indiaanilaagri kohta www.indiaanilaager.ee  ja kuula saadet, kus jutustas laagri eestvedaja indiaanivanaema Mona Polacca. 

 

Osale raamatumängus ja võida endale "Indiaani tarkuste raamat", kus sees ka Lendava Kotka pühendus.

 
Saadet tõlgib Ave Oit


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud ja Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}