"Hallo, Kosmos!" 19: Robotid ja tehisintellekt

Sel pühapäeval, 17. oktoobril kell 14 kiikab saade "Hallo, Kosmos!" sisse laboratooriumi ukse vahelt, kus toimetab TTÜ Biorobootika Keskuse juhataja MAARJA KRUUSMAA. 

Robotid on suurepärane ulmeloomingu materjal ja head töölised teaduses, meditsiinis, tööstuses, sõjanduses jne. Robotid on aga ka juba homne argipäev ja järgmine megatrend – nii vähemalt arvab saatekülaline, kelle kompetentsi kuuluvad lisaks tehislihastele ja elektroaktiivsetele polümeeridele ka robotkala Filos, biorobotid, kirurgiarobotid, robotõppimine, robotmannekeen ja tehisintellekti turvalisus. Maarja Kruusmaa on ka üks rahvusvahelise robotite ehitamise võistluse Robotex asutajatest, mis tänavu 3.-4. detsembril toimub juba kümnendat korda. 

Viimasel ajal on üha enam päevakorda tõusnud tulevikustsenaariumid singulaarsus ehk hetk ajas, millest alates tehnoloogiline areng hakkab kulgema inimesele hoomamatul ning kujuteldamatul moel ning kiirusel ja tehisintellekt ehk intelligentsed masinad, mis on võimelised end pidevalt täiustama ning ja ise konstrueerima veelgi intelligentsemaid masinaid.  

Seda teemat käsitleb laiemalt ka ajakirja "Tarkade Klubi" oktoobrinumber ning 21. oktoobril Tallinnas, Galeriikohvikus (Toompuiestee 35) toimuv Teaduskohvik "Inimkonna viimane leiutis?"
 

Saates tuleb juttu: 
Biorobootika Keskuse erinevatest robotiprojektidest
Bioonilistest jäsemetest ja inimese-masina hübriididest ehk küborgidest
Tulevikus meie kehades toimetavatest üliväikestest nanobotidest
Tehisintellektist ja selle turvalisusest
Inimest ja masinat ühendavatest tulevikuvisioonidest  
 

Uuri lisa: 

Biorobootika Keskus www.biorobotics.ttu.ee

Rahvusvaheline robotite ehitamise võistlus Robotex www.robotex.ee

Ajakiri "Tarkade Klubi" www.t-klubi.ee

Robotmannekeen www.fits.me 
 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}