"Hallo, Kosmos!" 39: Holistiline inimkäsitlus

Sel pühapäeval, 6. märtsil on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Holistilise Teraapia Instituudi juhataja MARINA EBERTH.

Holistiline tuleneb kreekakeelsest sõnast holos – "terve", "kogu", "täielik". Holismi aluseks on järgmine idee: süsteemi omadused (bioloogilised, keemilised, vaimsed, keelelised jne) ei võimalda seletada või määratleda kogu tervikut selle osi lihtsalt summeerides. Tegelikult määratleb süsteem kui tervik, kuidas selle osad käituvad. Holismi üldprintsiibi võttis kokku Aristoteles oma "Metafüüsikas" järgmiselt: "Tervik on midagi enamat kui selle osade summa."

Holistiline inimkäsitlus tugineb kvantfüüsikalisele maailmapildile, mille kohaselt kõik olemasolev on seotud ühtse energiavälja kaudu. Kõike ühendav väli on teadvusest mõjutatud väli ehk teadvuse väli, mida nimetatakse ka ühisväljaks, nullväljaks, infoväljaks. Inimene kui teadvusega olend on ühteaegu nii selle välja osaline kui ka mõjutaja.

Marina Paula Eberth on koolitatud psühholoog, keda on alati huvitanud ka esoteerika ja müstika transpersonaalses psühholoogias ja holistilises teraapias on tal võimalus ühendada oma elukutse ja nähtamatu maailm. Aastaid elas ta Taanis, kus õppis transpersonaalset psühholoogiat ja psühho-spirituaalset nõustamist ning lõi oma erapraksise, asutas Kopenhaagenis Holistilise Teraapia Instituudi (Holistic Therapy Institute), mille tegevust jätkab praegu Eestis. Ta on saanud väljaõpet ka pereteraapias, gestaltteraapias, lahenduskeskses lühiteraapias, dr. Michael Newtoni hingerännakute hüpnoteraapias ja mitmes muus valdkonnas.

Saates selgub:

Milline on holistiline inimesekäsitlus?
Mida tähendab "nii nagu üleval, nõnda ka all"?
Miks on see,  mis toimub teadvuse välja ehk ühisvälja ehk infovälja tasandil, ülitähtis?
Kuidas suhtlevad omavahel meie kolm mina – alateadlik, teadlik ja kõrgem mina?
Mida kujutab endast meelerännak?
Kuidas tõhusalt manifesteerida?


Vaata ka Holistilise Teraapia Instituudi kodulehekülge: www.holistika.ee

Külasta kosmonautide klubi Facebookis: www.facebook.com/hallokosmos


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöör Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}