"Hallo, Kosmos!" 80: Marika Tamm & tantra

spirituaalsus + seksuaalsus = tantra e. kiirtee virgumiseni

Sel pühapäeval, 6. mail kell 14 ühendab saade "Hallo, Kosmos!" spirituaalsuse ja seksuaalsuse – külaliseks on tantraõpetaja MARIKA TAMM.

Marika Tamm on õppinud ärikorraldust ning olnud aastaid ettevõtja. 2008. aastal võttis ta ette mastaapsed maailmarännakud – plaanitud aastasest reisist sai aga siiani kestev sisemine teekond. Ta on joogat ja tantrat õppinud erinevate õpetajate käe all: Nityaba Balil, Charles Muir Californias, Margot Anand Tais, Uma Inder, Austraalia Tantrakooli, Polüneesia tantra ja muudki. “Tantra õpetas mind leidma enda seest vabaduse, lihtsuse ning väe – seda nii vaimselt kui füüsiliselt. Enda tunnetamise ning kohalolemise oskuse arendamise abil on elu imelisus minu jaoks mitmekordselt avanenud,” jagab ta rõõmu õpetusest, mida ta nüüd edasi annab – nii Eestis, Balil kui ka Peruus.

Iidne India uskumussüsteem tantra ühendab spirituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra, mis tähendab "vabanemine läbi avardumise", on vaimne teekond, mis ühendab keha, mõistuse ja hinge, et kogeda ühtsust Jumalaga. Budismis ja hinduismis on see esoteeriline praktika ning tantrad on tekstid, kus on kirjas vadžrajaana õpetused – vadžrajaana on tantristlik budism, budismi kolmas suund hinajaana ja mahajaana kõrval, mis esitab end kui kiireim tee virgumiseni. Marika sõnul on tantra on õpetus, elustiil, filosoofia, tee iseendani, elu kui rituaal, elu võtmine nii nagu see parasjagu on – avardades teadlikkust, õpitakse eristama oma piiratud ego-loomust kõrgemast loomusest; avastades iseenda jumalikkust, hakatakse nägema jumalikkust oma armsamas, kõikides inimestes, kõiges elavas. Tantrat on võimalik õppida sukeldudes sügavuti jooga-yantrate-mantrate-mudrade müstilisse maagiasse või siis hoopis tegeledes süvitsi lihtsate tehnikatega, mis kasutavad meie seksuaalenergia- ning meeltepotentsiaali ulatuses, mida enamus kunagi kogenud ei ole.

Saates selgub: 

Kuhu võib viia soov saada paremaks armastajaks?

Milline on see kiirtee virgumiseni?

Mis eristab parema ja vasaku käe tantrat?

Kuidas liiguvad Shiva ja Shakti ehk mees- ja naisenergiad?

Mis on amrita ehk naiste armastuse nektar?

Millised on ekstaasi suurendamise võtmed?

Mis on neotantra?

 

Vaata Marika Tamme kodulehekülge www.tantra.ee

 

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Hallo, Kosmos! portaalis Alkeemia.ee

Kuula kõiki varasemaid saateid R2 Arhiivist


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}