"Hallo, Kosmos!" 119: Dr. Alexandr Arbuzov Tiibeti meditsiinist

Sel pühapäeval, 3. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks Tiibeti meditsiini arst ALEXANR ARBUZOV Venemaalt.

Alexandr Arbuzov on lõpetanud Peterburi Mechnicovi Meditsiini Akadeemia, seejärel õppis ta akupunktuuri Vietnamist pärit õpetaja dr. Dong Khy Nguen'i käe all. Alates 1991. aastast on ta õppinud Tiibeti traditsioonilist meditsiini nii iseõppimise teel kui ka erinevatelt õpetajatelt Vladivastokis, Buriaatias, Moskvas ja Peterburis. Alates aastast 2004 on ta tuntud doktor Nida Chenagtsangi õpilane.

Dr. Arbuzov õpetab Tiibeti meditsiinis Juure tantrat. Samuti on ta ka Tiibeti meditsiini õppetekstide tõlkimise ja publitseerimisega tegeleva "Drangsong Group Project" direktor ja peatoimetaja.

Tema sõnul on Tiibeti traditsiooniline meditsiin iidne teadmiste süsteem tervisest ja haigustest ning ses mõttes universaalne, et seda saab kasutada kõikides kliimavöötmetes ja kultuuriruumides, seda nimetatakse ravimiks kõigile, olenemata kultuuritaustast, riigist ja religioonist. Tänu katkematule õpetusliinile, kus meistrid on andnud oma teadmisi edasi õpilastele, on see süsteem säilinud tänase päevani. Tiibeti meditsiini peetakse paindlikuks: sellel on selge ja stabiilne struktuur ja alus, samal ajal aga saab seda reguleerida vastavalt uutele tingimustele.

Dr. Arbuzovi juttu tõlgib Polina Kilimnik.


Saates selgub:

Kas ja kuidas sobituvad omavahel lääne ja tiibeti meditsiin?

Mida kujutab endast inimese peen-anatoomia?

Millised on kolm peamist energiat ning jämedamakoelised ja peenekoelised elemendid meie energiasüsteemis?

Kuidas kevadväsimusele vastu seista?

 

Kuula ka 20.05.2012 saadet Tiibeti meditsiini arsti Anu Rootaluga

Uuri lähemalt dr. Arbuzovi õpetaja dr. Nida Chenagtsangi kursuste kohta Eestis 21.-26. mail, kus ta annab loenguid teemadel peenanatoomia, unejooga ja mahamudra:  www.tiibetimedistiin.ee

 

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje Raud
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}