"Hallo, Kosmos!" 114: Einar Laigna – hingelisest evolutsioonist ja ajatutest väärtustest

Sel pühapäeval, 27. jaanuaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks kolonelleitnant, teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister EINAR LAIGNA.

Peale Alkeemia Akadeemia sündmuse "Maailmalõpu eelõhtul - 2012 fenomen" salvestust saabunud tagasisidet on kuulajate soovil eetris tagasi Einar Laigna. Esimest korda kohtusid Raadio 2 kuulajad härra Laignaga 12. novembril 2011, mil teemaks oli "Inimese kosmiline dimensioon".

Einar Laigna lõpetas Tallinna Polütehnikumi metallitöölise erialal, töötas ka tööõpetuse õpetajana ja luges töö kõrvalt teoloogilist ja filosoofilist kirjandust. Peale seda astus ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituuti, seejärel õppis katoliku kiriku põrandaaluses vaimulikus seminaris, 1980. aastal pühitseti ta katoliku kiriku idariituse preestriks ja oli viis aastat misjonär Armeenias. 1992. aastal õppis Einar Laigna Vatikanis. Ta on uurinud hilist Rooma impeeriumi, keskaja kultuuri ja kirikuajalugu ning lugenud loenguid Tallinna Ülikoolis, EBSis ja Tallinna Mustpeade majas. Ta on keskaja uurimise ühingu Studium Medievale asutaja ning Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsi ja Dominiiklaste III Ordu liige.

Einar Laignal on ka muljetavaldav sõjaväeline karjäär: algul töötas ta Kaitseliidus, hiljem Kaitsejõudude peastaabis, olles selle tagalaülem, juhataja nõunik ja peainspektor, ta on olnud ka Peastaabi Ohvitseridekogu ja Eesti Reservohvitseride Kogu esimees. Erru läks ta tegevteenistusest kolonelleitnandi auastmes. Kümme aastat teenistust Eesti kaitsejõududes on Laignale toonud kümme militaar-aumärki, neile lisanduvad kolm aumärki tsiviilteenete eest.

Noorena tegeles Laigna aktiivselt kulturismiga ja treenis ühe esimesena süstemaatiliselt välismaiste treeningmeetodite järgi. Ta on  mõõgameister, meisterdades neid oma sepikojas Pääskülas. Talt on ilmunud luulekogu "Öö laulud. Luuletusi aastaist 1964-1972" ja nime all Einar Laigna-Mühlenbach luulekogu "Imede aed"


Saates selgub:

Mida kujutab endast inimese vaimne ja hingeline evolutsioon?

Millised on need põhiväärtused, mis võiks olla inimeseks olemise ja elu alussambad?

Mis kasu võib meile olla hiljutisest maailmalõpu furoorist?

Mida tähendab Taevane Jeruusalemm?

Kuidas heategu rändama panna?


Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür


 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}