"Hallo, Kosmos!" 169: Hiina mõõgavõitluse meister Scott M. Rodell sisemisest võitluskunstist

Sel pühapäeval, 23. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Ameerikast pärit Hiina võitluskunsti taijiquan'i õpetaja SCOTT M. RODELL.

Washingtonis sündinud, elav ja õpetav Scott Rodell on tegelenud võitluskunstidega alates üheksandast eluaastast, tänaseks üle nelja dekaadi. Ta õppis mõõgavõitlust ja "tõukavaid käsi" meister T. T. Liang'i käest ja "vabavõitlust" meister William C. C. Chen'i käest ning 1993. aastal sai ta tunnustatud meistri Wang Yen-nien'i õpilaseks.

1984. aastal asutas Scott Rodell Washingtonis ülemaailmse Hiina võitluskunsti taijiquan'i kooli nimega Great River Taoist Center, mis tegutseb lisaks Ameerikale ka Venemaal, Hollandis, Austraalias, Kanadas ja juba pikka aega ka Eestis. Scott Rodell on ka Hiina antiikmõõkade spetsialist, kelle kollektsioonis oli ligi pooltuhat erinevat mõõka. Alates 2008. aastast korraldab ta ülemaailmset hiina mõõgavõitluse turniiri, kus samal aastal osales ainukese naisena tema õpilane ja seekordse saate tõlk Annika Tiko. Scott Rodelli sulest on ilmunud ka mitmeid raamatuid: "Chinese Swordsmanship: The Yang Family Taiji Jian Tradition", "Taiji Notebook for Martial Arts", "A Practical Guide to Test Cutting for Historical Swordsmanship".

Taijiquan on traditsiooniline Hiina sisemine võitluskunst. Selle kuulsus tervist parandava ning eluiga pikendava harrastusena on teinud ta erakordselt populaarseks üle kogu maailma. Kuna taijiquan'i praktiseerija peaks alati olema väliselt pehme nagu "vati sisse peidetud teras", sobib see unikaalne võitluskunst kõigile hoolimata harrastaja soost, vanusest või varasemast füüsilisest ettevalmistusest. Great River Taoist Centerit eristab paljudest teistest Hiina võitluskunstiga tegelevatest koolidest see, et harjutatakse tervet süsteemi - vaba käe võitlust, mõõgavõitlust, odavõitlust, vibu ja mitmeid teisi tehnikaid.


Saates selgub:

Millised on võitluskunstide meistrite õpetuste põhimõtted?

Mil moel taijiquan tervist parandab ja noorendab?

Millised on tõeliselt meisterliku mõõgavõitleja omadused?

Mida tähendab sisemine võitluskunst?


Uuri lähemalt Eestis tegutseva Great River Taoist Center kooli kohta: www.grtc.ee

Vaata ka videoid mõõgavõitluse viiest elemendist, Hiina mõõga ajaloost, vibulaskmisekunstist ja Scott M. Rodelli intervjuud telesaates "Kahvel".


Scott M. Rodelli juttu tõlgib Annika Tiko


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee 


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}