"Hallo, Kosmos!" 68: Rainer Nõlvak – keskkonnast ja maailma muutmisest

Sel pühapäeval, 30. oktoobril kell 14 räägib saates "Hallo, Kosmos!" ülemaailmsest koristusaktsioonist, planeedi päästmisest, maailma muutumisest ja muutmisest "Teeme ära!" eestvedaja RAINER NÕLVAK.

Rainer Nõlvak on kodanikuühiskonna aktivist ja keskkonna teemadega tegeleja. Ta on Microlinki asutaja ja esimene juhataja, Curonia Researchi nõukogu esimees ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees. Rainer Nõlvaku ettevõtmisel toimus 2008. aastal esimene üle-eestiline koristusaktsioon "Teeme ära!", mille käigus koristasid vähemalt 50 000 vabatahtlikku kõikjalt üle Eesti ligi 6000 tonni prügi. Samal aastal pälvis ta ka Aasta kodaniku ja Aasta vabatahtliku tiitlid. Rainer Nõlvak on ka spordimees – tegelenud triatloniga ja osalenud enda proovilepanekuks näiteks Hawaii Ironmani võistlustel.

Juba 2010. aasta Tartu TEDx konverentsil kõneles Nõlvak sellest, kuidas koristada puhtaks kogu maakera ning nüüd püüabki "Teeme ära!" kampaaniatega ning keskkonnasäästlikkusse tehnoloogiasse investeerimisega tuntud Nõlvak päästa tervet planeeti.

Eestist alguse saanud "Teeme ära!" prügikoristustalgud levivad üle maailma – need on kohalike eestvedajate poolt ellu viidud juba 16 riigis, rohkem kui 2,7 miljoni vabatahtliku osalusel. Järgmisel aastal toimuv "Maailmakoristus 2012" on selle mõtte kandjaks ning ühtlasi ka "Teeme ära!" rahvusvahelise liikumise esimene suur ühisettevõtmine. "Maailmakoristus 2012" toob kokku 100 riigi aktiivsed inimesed ja organisatsioonid, et igas paigas ajavahemikul 24. märts kuni 25. september üks mastaapne koristuspäev läbi viia. Oma osalusest on tänaseks teada andnud juba rohkem kui 70 riiki.

Saates selgub:

Millega saab tappa ükskõiksust?

Kuidas kogu maailm ära koristada?

Millised võiksid olla tulevikulinnad?

Kas üksikisiku panusest sõltub midagi?

Palju on planeedil Maa meile veel ressursse?

Mis on viga meie rahamaailmal?

Kuidas toimib ringmajandus?

 

Uuri lisa ja osale: www.teemeara.ee ja www.letsdoitworld.org

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tammja Sirje Raud

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}