"Hallo, Kosmos!" 151: Kristel Vilbastega Eesti allikatest

Sel pühapäeval, 3. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks on loodusajakirjanik ja allikaekspert KRISTEL VILBASTE.

Kilingi-Nõmmelt pärit Kristel Vilbaste on loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, kes lõpetas Tartu Ülikooli bioloog-geneetikuna. Ta on töötanud ajakirja Eesti Loodus zooloogiatoimetajana, seejärel oli loodusuudiste agentuuri Roheline Värav (www.greengate.ee) asutaja ja toimetaja. Koos abikaasa Mikk Sarvega on ta propageerinud õuesõpet, millest valmis ka 32-osaline ETV saatesari. Alates 2006. aastast on Kristel Vilbaste Eesti Päevalehe iganädalase looduskülje kirjutaja ning teeb kaastöid mitmetele teistele meediakanalitele, näiteks Kuku raadios Ilmaparandaja saadet.

Kristel Vilbaste on maletajana saanud 1982. aastal Eesti noorte meistrivõistlustel hõbemedali ja oli 1987. aastal Tartu naiste malemeister. Ta on abielus Mikk Sarvega ja neil on lapsed Maarja Ader, Elise Ader ja Ann Aotäht. Loodusearmastus voolab Kristel Vilbastel veres ja peres: tema vanaisa Gustav Vilbaste oli botaanik ja loodusajakirjanik ning vanaema Ellen Vilbaste aednik, isa Henn Vilbaste oli looduskaitsja ja ema Juta Vilbaste on jõhvikasortide aretaja, vend Enn Vilbaste on looduskaitsja ja Eesti majanduspiiri kaitsja.

Kristel Vilbaste on kirjutanud raamatud "Aotähe aasta", "Ilmamängud : 64 lustakat rahvapärimuslikku õuemängu" ja tänavu ilmus tema sulest mahukas teos "Eesti allikad" – üks autori poolt signeeritud teos läheb mängu Kosmonautide Klubis facebookis!

 

Saates selgub:

Millised on silmaallikad, viinaallikad, endeallikad?

Mida soovitas Kaika Laine teha kõhuhädade leevenduseks?

Millise allika haru peal pestes said murueide tütred nooremaks?

Kus asuvad Eesti kõige popimad tervendava veega allikad?

Milline saatus tabab allikast hõbemüntide väljaõngitsejaid?

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}