"Hallo, Kosmos!" 64: Vigala Sass, I osa: taimedest, tšuudidest ja ajust

Sel pühapäeval, 2. oktoobril kell 14 sõidab saade "Hallo, Kosmos!" Saaremaale, Leisi valda Triigi külasse, kus kuulajat oma mõtte maiuspaladega kostitab külalislahkelt VIGALA SASS.

Aleksander Heintalu, rahvasuus tuntud kui Vigala Sass – ema poolt tšuud, isa poolt slaavi juut, rahvuselt seto, kes juba aastakümneid inimesi aidanud oma taimeravi alasti teadmiste ja nõuannetega. 

Ta õppis Räpina Aiandustehnikumis aianduspetsalistiks, Eesti Põllumajandusakadeemias agronoomiks ja 1987. aastal sai põllumajandusteaduste kandidaadiks. Taimedele – ja üldse kõigele elus – läheneb ta teaduslikust vaatevinklist. Tema jaoks on vägi teadmised ja oskus neid õigesti kasutada ning Sass peab väga oluliseks, et inimene oleks reaalteadusi õppinud. 

Osa Sassi teadmistest on ka raamatukaante vahele jõudnud: ravimisest on tema sulest ilmunud näiteks eri aegadel välja antud mitu osa "Sassi raviraamat"/"Minu raviraamat", "Taimeravi põhimõtted". Väest on ta kirjutanud "Väeraamat (Warraku raamat)" II. Üks huvitav liin on estide ehk tšuudide ajalugu ja muinasusk, mida Sass on põhjalikult uurinud ning sellest ka kaks raamatut "Estide (tsuudide) hingestatud ilm" kirjutanud. Oluline teos on ka tema eepos "Kuldmamma!", mille jaoks ta uuris rohkelt teisi eeposi ja kirjutas uue ja isikliku mütoloogilise nägemuse meie kaugete esivanemate Kristuse-eelsest ajast, millal ühiskonnas valitses ema võim. Tema sulest ilmunud veel näiteks ka raamatud "Minu arengutee" II, "Appi "vampiirid"!! Kas sina oled "vampiir"?", "Taevakehade mõju tervisele". 

Külaskäigust Vigala Sassi juurde jõuab Raadio 2 eetrisse kaks saadet. 

Sel pühapäeval veereb jutulõng teemadel: 

Sassi noorpõlv ja Altai šamaanipoisi õpetus

Rahvaste liikumine, ruunid ja ennustamine

Raamatud "Kuldmamma!" ja "Estide (tšuudide) hingestatud ilm"

Aju mustrid, kvargid
ja meemid

Nägemused, kodukäijad
ja geid

Taimed
ja nendega tegelemine

Kondamine
ja riitus
 

Järgmisel pühapäeval, 9. oktoobril kell 14-16 tuleb juttu väest ja väelooma teemast, kätega ravimisest ja autosugestsioonist, riitustest ja loitsudest ning paljust muust huvitavast.


Liitu kosmonautide klubiga Facebookis  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}