"Hallo, Kosmos!" 173: Siberi pühamehe Vissarioni õpetustest

Sel pühapäeval, 20. aprillil kell 14 jutustab saates "Hallo, Kosmos!"  Vissarioni õpetustest koolitaja HELLE KAHRO.

Helle Kahro sai kõrghariduse filoloogias Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning täiendhariduse psühholoogias Kanada Ericksoni Ülikooli Peterburi osakonnas14 aastase koolitaja- ja konsultatsioonikogemusega Helle Kahro on õppinud ka neuro-lingvistilist programmeerimist (NLP) ning läbinud erinevaid suhtlemisalaseid ja kehateraapiaalaseid koolitusi (Alexanderi tehnika, vägivallatu suhtlemine). Tema kompetentsivaldkondadesse kuuluvad suhtlemistreeningud, eneseregulatsioon ja stress, probleemi- ja konfliktilahendus, ajajuhtimine. Aastatel 1983-1993 töötas ta giidi ja reisijuhina firmades "Inturist" ja "Mainor Meelis", viis aastat õpetas ta TTÜ keelekeskuses soome keelt ning töötas aastakese ka Soomes tõlgina. Ta on olnud kaks ametiaega Tallinna Joogaühingu esinaine ning korraldanud erinevaid koolitusi ja seminare: näiteks Iegor Reznikoffi "Hääle ja Püha laulu kursus", Sergei Rozovi bioenergeetika kursusi, tervisliku toitumise, Silva meetodi ning jooga-alased koolitusi ja seminare ning muidugi kohtumisi Vissarioniga.

Vahel ka Siberi Jeesuseks kutsutud Vissarion, kodanikunimega Sergei Torop, sündis Krasnodaris. 29. aastaselt tabas teda suur sisemine valgustus ja ta hakkas jagama nime kandvat õpetust, mille tuumaks on idee kõikide usundite ühendamisest. Oma kirjutistes ühendab ta kristluse elemente budismi, kogukondlike ja ökoloogiliste väärtustega ning seal leidub ka apokalüptilisi nüansse. Tema järgijad, kes on taimetoitlased ja karsklased, elavad Lõuna-Siberis Krasnojarski krai Kuragino rajoonis, kus tema residentsi  Päikeselinna lähedal elab 42 külas arvatavasti umbes viis tuhat vissarioonlast.


Saates selgub:

Mis eristab Vissarioni Siberisse loodud miniühiskonda meie omast?

Mille poolest on inimene unikaalne ja erinev kõikidest teistest Universumis eksisteerivatest olenditest?

Mida teha meie planeedil valitseva kurjuse viirusega?

Mida kujutavad endast taevas ja põrgu?

Kuidas toimub inimese hinge areng?

 

Kuula ka 10.03.2014 eetris olnud saadet "Hallo, Kosmos!", kus oma elust vissarioonlaste juures jutustasid Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar

Vaata Vissarioni ametlikku kodulehte: www.vissarion.ru

Eestikeelne Siberi Sõprade koduleht: www.vissarionest.com

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}